Zamiast 640gb jest tylko 128gb itp

Najlepiej będzie jak zaczne od początku.

No więc w kompie miałem dysk WD 640gb SataII a na nim 3 partycje po 100gb, 250gb i 250gb. Na pierwszym dysku miałem zainstalowaną vistę.

Podłączyłem drugi dysk też WD ale 250gb w celu sprawdzenia czy działa. Zrobiłem na nim dwie partycje bodajże 80 gb i 150gb. Jednakże coś było nietak ponieważ gdy formatowałem te partycje na końcu zawsze wyskakiwało że system windows nie mógł dokończyć formatowania. Po jakimś czasie zabawy na dysku 640gb w sumie to nie pamiętam z jakiego powodu wystąpił taki problem że nie mogłem wejść w partycje D…

O ile dobrze pamiętam sformatowałem dysk na którym miałem windowsa i wgrałem XP. I ten windows o ile dobrze pamiętam poprawnie mi odczytywał wszystkie partycje. Następnie przystąpiłem do instalacji Visty. Viste zainstalowałem na moim drugim dysku tym 250gb na partycji co ma 80gb i skończyło się na tym że w tej chwili:

System widzi na dysku tym co ma 640gb tylko 1 dysk lokalny i niemogę w niego wejść ponieważ wyskakuje zapytanie czy chcę go sformatować.

Gdy wchodzę w zarządzanie komputerem—>magazyn—>zarządzanie dyskami to widzę:

1)Dysk 1 (232,88GB) podzielony na dwie partycje: (C:)-78,13GB i (D:)-154,76 GB

[partycja c jest partycją aktywną i na niej mam zainstalowanego w tej chwili windowsa]

2)Dysko 0 (128,00GB) zamiast 640;/ i na nim jest 1 partycja (F:) 128GB i nie ma nieprzydzielonego miejsca

No i w tej chwili mógłbym zwyczajnie wyjąć ten dysk 250gb ponieważ niechce go mieć na stałe, chciałem jedynie sprawdzić czy działa(i dalej nie wiem;/?)

Jednak gdy go odepne to kompletnie nic niemogę zrobić na komputerze, ponieważ instalator win Visty nie widzi moje dysku WD640, a instalator windowsa xp widzi 128gb nieprzydzielonego miejsca…

Ponad to bardzo zależało by mi na tym oby odzyskać 1 parycję z tego dysku ponieważ było tam troche dosyć ważnych danych.

Starałem się opisać wszystko pokolei i w miare czytelnie. Co byście mi doradzili ?