Zamiast 800mhz mam 667mhz, dlaczego?

beztytuuqw6.th.jpg

Posiadam GeiL Ultra 2x 512MB 800MHz, i nie wiem czemu tam pisze że są one pisane jako 333MHz.

Moja płyta główna obsługuje pamięci 400MHz

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

dobrze pokazuje tak powinno być

zajrzyj do obudowy wygląda na to że ktoś cię oszukał i posiadasz pamięci 667 i to z cl5.

Po prostu nie wykorzystuje ona swojej pełnej mocy i tyle :slight_smile:

na pudełku, na pamięciach, w biosie wszędzie pisze że są 800mhz, tylko nie w windowsie

ale dlaczego nie wykorzystuje pełnej mocy?

I te pamięci są na CL4

nie prawda - moduł SPD ma wartości stałe…

W Everest Ultimate mam takie coś:

Czy ktoś mi powie co mam zrobić żeby mi wykrywało 400MHz?

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M55S-S3 (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

beztytuu1ni3.jpg

jaką masz płytę główną ??

Zobacz w biosie, czy masz włączone wykrywanie pamięci automatycznie, jeśli tak, to spróbuj ustawić na 800 manualnie. Czy naprawdę płyta obsługuje pamięci PC6400?

w evereście wygląda ok - pewnie masz starego CPU-Z ściągnij nowszą wersję programu.

na dole tego obrazka pokazuje Pamiec Fizyczna :… 667mhz

Zobacz w biosie, czy masz włączone wykrywanie pamięci automatycznie, jeśli tak, to spróbuj ustawić na 800 manualnie. Czy naprawdę płyta obsługuje pamięci PC6400?

mam ustawione manualnialnie i jest ustawione 800mhz w instrukcji obsługi pisze że obsługuje

wg Everesta, pamięci pracują normalnie. Jeśli nie podnosiłeś napięcia na pamięciach, to jednak, chyba to są 800Mhz. Wydaje się, że dane SPD nie są poprawnie odczytywane przez system/bios. Może bios jest nie pierwszej świeżości? :smiley:

właściwości magistrali pamięci opisują możliwości jej - używane takty są wymienione niżej.

zresetuj ustawienia CMOS (BIOS).

pio_76 dobrze pisze. Everest pokazuje że “efektywna częstotliwość taktowania” to 804mhz, więc jedynie źle odczytuje typ pamięci.