Zamiast do wojska, do policji

Witam co o tym myślicie ja za rok mam mature na studia iść nie planuje bo mnie na nie nie stać i nie wiem czy dam sobie rady.

Ostatnio czytałem że zamiast wojska mozna wybrać się na rok do policji, czy ktoś jest moze tak albo wybiera się jak to jest jak to wygląda taka służba, w przyszłości chciałbym zostać policjantem.

Wiem że wiekszość z was policje ma za peda… psów… itp, a to tak naprawde cięzki kawałek chleba.

Czy łatwo dostać się do policji zamiast wojska?

Musisz udać się do Komendy Miejskiej bądź Wojewódzkiej i dowiedzieć się a potem do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Służbę zastępcza w Policji odsługujesz w Oddziałach Prewencji Policji.

idziesz do komendy,prosisz o papiery do wypelnienia,oni sprawdzają czy byłeś karany albo sam musisz załatwićpapier o niekaralności za 50zł i czekasz.Potem testy sprawnosciowe i znowu czekasz i jak sie zainteresują Tobą to powiadamiają wojsko i wszystko.Ja byłem w wojsku i Tobie też to radze,bo po co masz sie tłuc z kibolami i szlifować krawężniki.Twój wybór.

No wałsnie myślałem nad tym ale powisku nie mam zadnego doświadczenia, a po roku w policji mozna pewnie potem zostać tam i pracować, a jak dostać się na informatyke do policji bo pewnie potrzebują tam informatyków, cięzko mysleć o przyszłości a mam 19 lat a trudno o prace ech te perspektywy w POlsce wiec lepiej wyjechać za granice? Niemcy Holandia czy Anglia.l

ohhho to ja zbijam do policij zamiast do wojska ciekawiej będzie :slight_smile:

może i po wojsku nie ma zadnego doswiadczenia ale zaden problem zostac w wojsku na nadterminowego albo po prostu isc na szkółke i wrócic w stopniu kaprala albo po tym wojsku tez mozesz isc do służby wieziennej,zaden problem.