Zamiast formata, dograli home edition i mam 2 windowsy

Cześć.

Mam problem, a mianowicie moj brat razem z kumplem wgrali drugiego windowsa i nic nie chce mi dziłac na nowym, a nie wiem jak moge to naprawic :frowning: Bardzo prosze o pomoc, gdyz bardzo mi zalezało na plikach

napisz, jaki miałeś wcześniej system, i jaki wgrali nowy. Jeżeli przypuszczalnie, wcześniej miałeś XP na dysku C:\ i wgrali Vistę, też na C:, co tak mogło być bo przypuszczalnie masz słabego kompa i dlatego nic nie działa na Viście, to jak wgrali ta Vistę na dysk C:, i jak tam miałeś jakieś dane, to wszystko niestety zostało usunięte, cały dysk C:\ Jeżeli tak jest, to przypuszczalnie można te dane usunięte przywrócić różnymi programami.

Zauważ ile jest tych przypuszczeń, podaj dokładniejsze dane :wink:

dominik1143 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

windows jaki miałem to XP Profesional, a wgrali windowsa XP home edition.

Co nie działa? Przykładem moze byc FL Studio na profesionalu chodziło ok, a jak wgrali home edition to juz nie działał.

Także mam problem z zainstalowaniem gier i programów, na home edition nie chce zainstalowac nic i na profesionalu takze.

Prosze o pomoc, bo naprawde nie wytrzymuje juz w takim bałaganie

To chcesz mieć nadal oba systemy, czy pozbyć się jednego?

Czym się to “nie działanie” objawia? Komunikaty jakieś?

chce miec jednego windowsa

i chce aby sie instalowały gry i programy

Czyli przypuszczalnie:

XP PRo-Dysk C:\

XP Home- Dysk D:\

czyli jak masz ważne dane na dysku D:\ kopiujesz je na dysk C:\ i formatujesz partycję D:\ przy czym usuwasz Windowsa home edition, zostaje sam professional.

jednak jak nadal Professional nie chce działać, kopiujesz dane znowu na wcześniej sformatowany dysk D:\ i formatujesz C:\ i instalujesz tam Windowsa. Zostanie tylko ten beznadziejny i dla mnie głupi menedżer rozruchu, który będzie wskazywał dwa systemy, z czego jeden nie działający, wystarczy usunąć jedną rzecz, tego nie umiem, ale można zrobić tak: Start>Uruchom>msconfig> Zakładka boot> I czas wyświetlania zmieniasz na 2 sekundy, wtedy tylko po włączeniu kompa menedżer mignie i załaduje system :wink:

dzieki