Zamiast ikon na pulpicie są czarne kwadraty

Witam, mam Windowsa Viste Basic, i od wczoraj na pulpicie zamiast ikon mam czarne kwadraty.

wygląda to tak:

2zp416s.jpg

co zrobić aby przywrócić ikony? bo w tych sprawach jestem zupełnie zielona.

Pozdrawiam, Oldziuch.

Spróbuj zresetować cache icon. Wejdź w ustawienia ekranu, zmień ilość kolorów na 16-bitów, zastosuj zmiany odczekaj kilka sekund. Następie zmień z powrotem ilość kolorów na 32-bity, zastosuj zmiany. Uruchom ponownie komputer, po ponownym uruchomieniu plik z cachem ikon powinien zostać wyczyszczony.

Jeżeli to nie pomogło, to w Menu Start wybierz polecenie Uruchom. Tam wpisz cmd i naciśnij enter. Powinien otworzyć się wiersz poleceń, tam wpisz:

regsvr32 /i shell32.dll

Powinien pojawić się komunikat o powodzeniu operacji. Klikasz OK, uruchamiasz ponownie komputer. Daj znać czy pomogło.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=582&Tweak+UI+1.33 Za pomca tego narzedzia,naprawisz ikony. :slight_smile:

dziękuję wam - na razie zmieniłam 32 bit na 16 bit, i mimo że jakość gorsza to jednak ikony są ;D

więcej wolę nie grzebać bo znając moje szczęście tylko pogorszę sprawę.

Przełączając z palety barw 32-bitowej na 16-bitową wymusiłeś utworzenie pliku iconcache.db na nowo, a tym samym wyczyszczenie pamięci podręcznej ikon. Zmień teraz z powrotem na paletę barw na 32-bitową, powinno raz jeszcze nastąpić wymuszenie utworzenia nowego pliku iconcache.db, a tym samym ikony na 32-bitowej palecie kolorów także powinny być już poprawnie wyświetlane. Możliwe, że potrzebne będzie ponowne uruchomienie komputera aby zmiany dały efekt.