Zamiast klawiszy 1 2 3 4 itd pojawiają się ! @ # $

Witam przy logowaniu się do windowsa na laptopie Acer muszę wpisać hasło. Cyfry nie działają tylko znaki z tych klawiszy jakbym shift trzymał. Zamiast 2 pisze @. Klawiature ekranowa włączyłem i numLk i tam nie mogę cyfr wpisać, w ogóle nie wchodza

A jak podczas logowania wpiszesz jakąś literę to pojawia się mała czy wielka litera?

Laptop był kiedykolwiek zalany?

Małe się piszą także shift nie jest wciśnięty. Nie był zalany od ostatniego razu jak działał ok. Chyba że jakaś wilgoć ale raczej nie. Małe litery się piszą normalnie i jak z shiftem trzymam to duże się prawidłowo robia

Jak masz zewnętrzną klawiaturę pod USB to podłącz ją i sprawdź czy problem też będzie występował. Będziesz wtedy wiedział czy to kwestia sprzętowa czy nie. Ewentualnie możesz sprawdzić na jakimś innym systemie np. jakiejś dystrybucji Linuxa uruchomionej w trybie Live z pamięci USB.

Może masz Fn-Lock?

Klawiatura zewnętrzna na USB działa. Także to coś w laptopie? W windowsie jak już się zalogowałem to normalnie działają przyciski. Czyli przy logowaniu jest coś nie tak jak tam wpisuje haslo

Możesz użyć ekranowej i po zalogowaniu sprawdzić czy wirus odpala się na ekranie logowania z opcją wykrywania klawiatury USB.