Zamiast LXDE ładuje się openbox

Witam.

Sytuacja prezentuje się dość dziwnie.

Jest komputer do monitoringu na nim Arch x64. System zainstalowany w połowie września (nie wiem czy ważne ale piszę).

Sprzęt chodzi na okrągło i wyświetla tylko podgląd przez PSS. Środowisko graficzne to LXDE a jako zapasowe XFCE4 + LXDM do ładowania.

Wczoraj, jako, że musiałem wymienić w nim kartę graficzną to postanowiłem, że zaktualizuję system (normalnie komputer jest odcięty od internetu).

No i tutaj klops. Po aktualizacji zamiast LXDE ładuje się Openbox, z XFCE4 jest OK.

Kasowałem wszystkie konfigi LXDE +

pacman -Rnsu lxde
pacman -Scc
pacman -S lxde

I znowu to samo.

Myślałem też, że problem leży w sterownikach grafiki ale na własnościowej od Nvidii i nouveau jest to samo.

Poza dadaniem skrótu do PSS na pulpit i

xset -dpms
xset s off

do autostartu oraz drobna konfiguracja LXDM to wszystko jest na domyślnych ustawieniach.

Nie chcę korzystać z XFCE bo jest problem z wielkością czcionek w PSS, na LXDE były OK.

Cięższe środowiska (Gnome, Mate, Kde) też odpadają.

Wygląda na to, że Lxpanel i PCManFM się nie ładuje. Rozumiem, że w LXDM wybierasz jako sesję LXDE?

Chyba uciekło Ci “nie” - czyli to i to się nie ładuje. Jest czysty, w pełni funkcjonalny Openbox. Dla mnie mogło i by to zostać ale ktoś inny zarządza komputerem.

Tak. Przez Slim jest tak samo.

 

Dziwne jest to, że przed aktualizacją było dobrze. W domu mam kilka komputerów z LXDE i jest OK.

Wywaliłem wszystko co jest związane z LXDE, wgrałem na nowo i klops.

A podaj wynik polecenia:

cat /usr/share/xsessions/*

ls -al /usr/share/xsessions

cat ~/.dmrc

grep session /etc/lxdm/lxdm.conf

 

Co się stanie jeśli zalogujesz się w TTY2 i ręcznie wystartujesz środowsisko?

startlxde
cat ~/.dmrc

Brak .dmrc

grep session /etc/lxdm/lxdm.conf

To sam modyfikowałem, żeby ładowało się automatycznie LXDE i dany użytkownik, jest (w zasadzie było bo teraz odnosi się to do XFCE) session=/usr/bin/startlxde.

Teraz piszę z pamięci. Pozostałe rzeczy wykonam kiedy będę miał fizyczny dostęp do komputera, max do środy.

 

Znalazłem gdzieś w sieci, żeby stworzyć nowy folder dla użytkownika bo któryś z plików konfiguracyjnych może psuć sytuację. Sprawdzę i to ale nie jestem przekonany bo całą konfigurację LXDM, LXDE i Openbox skasowałem.

 

Edit.

Skasowałem wszystko co leżało w katalogu domowym i ruszyło. Także temat raczej rozwiązany.