Zamiast ó wyświetla y

Witam,

Mam uciążliwy problem dotyczący klawiatury. Polega to na tym, że podczas wpisywania frazy zawierającej literę ó w google lub innych wyszukiwarkach pojawia się litera y. Aczkolwiek google interperetuje to wciąż jako litera ó. Szukałem rozwiązania problemu w innych miejscach ale problem ten nie dotyczy programów u mnie działających w tle.

Dodam jeszcze że problem wystepuje w przeglądarkach Opera, IE 9, Chrome, natomiast Firefox wyświetla poprawnie ta literę.

W załaczeniu zrzut ekranu.

innyo.th.jpg

ooou.th.jpg

Proszę o sugestie.

Przestaw język klawiatury z polski214 na polski programisty i będzie ok.

Dodane 06.02.2011 (N) 22:53

Jeżeli nic to nie da, to jeżeli masz programy w j.angielskim, które uruchamiają się z Windowsem, to sprawdź czy nie ma ustawionego hotkey’a na alt+o

tak jak pisalem wczesniej nic to nie daje. I przy programisty i 214 jest to samo. Skroty klawiaturowe tez nie sa zajete przez inne programy…

Klawitura nie była zalana? Bo wiem, że taka akcja może mieć miejsce, jak klawiatura ulegnie zalaniu i jest zwarcie na ścieżkach.

zdecydowanie nie była zalana. Świadczy o tym fakt, że na niektórych stronach niepopranie wyświetlają się wyrazy czyli w miejsce ó jest y. Natomiast np. na dobrych programach problem nie występuje w ogóle. Dodatkowo sprawdzilem że po przestawieniu na klawiaturę polski 214 na stronach google naciskając przycisk “” z “ó” robi sie wciąż “y” :evil:

Użyj kombinacji klawiszy Ctrl + Shift

ctrl + shift robi to samo co pisano powyżej. Zmienia jedynie układ a to jak wiadomo nie pomaga. :evil: