Zamiast 'otwórz' jest 'otwórz za pomocą'

wszystkie foldery tak działają… jeśli kliknę na jakimś rmb to przy samej górze widać 2 opcje otwórz, przy czym jedna jest pogrubiona. druga poniżej jest właściwa jednak domyślną stała się ta pierwsza. jak mogę to zmienić…? nowych folderów puki co nie mogę tworzyć bo takowa opcja zniknęła:) …sama nie zniknęła…

Też miałem kiedyś tak samo ale jedno otwórz dotyczyło kompresatora :slight_smile:

eh… każde kliknięcie na folder / skrót do folderu powoduje pojawienie się okna ‘otwieranie za pomocą’ a nie otwarcie folderu jak to było dotychczas i jak być powinno… ma ktoś jakiś pomysł ??

Jaki system ? Kojarzysz to z jakimś zinstalowanym wczesniej programem /plikiem ?

twoje pliki i katalogi utraciły kojarzenie do okreslonego działania.Gdy pojawia sie zakładka wybierz otwórz za pomocą wskaż program (exe) za pomoca którego bedziesz otwierał plik np.winamp rar,winzip, acd see czy podobne a w przypadku katalogu wskaż eksplorator.exe i zaznacz otwieraj zawsze za pomoca tego programu.działa bez wzgledu na wersje “windy” a generalnie zaczyna ci sie sypac system pomyśl o archiwizacji danych i w niedalekiej przyszłości o formacie.

Jeśli sypie sie mu system to można go reanimować bez formatu - ale jaki ?

1.W Xp moze cofnąc system

2.W urychom wpisać sfc /scannow

3.Zainstalować system jako aktualizacja

4.Wyeliminować wirusy

5.Wyczyścić system z “badziewia”…

Itp…

explorer.exe

…ale problem w tym ze opcja ‘zawsze uzywaj tego programu do otwierania tych plikow’ jest niedostepna - przyciemniona…

system: windows me

ad-aware nic nie znajduje, scandisk nie pomaga, w msconfig’u nic dziwnego nie znalazlem, cos pewnie trzeba zmienic w rejestrze (regedit) albo usunac jakis badziew ktorego nie potrafie znalezc :\

Możesz cofnąć system do mamentu przed błądem. Tylko przenieś sobie gdzieś pliki ostatnio zapisane. Jak nie możesz na CD- R albo dyskietką to możesz je stracić. W “moje dokumenty” nie powino zniknąć ale nie jestem pewien.

Powielone info - kasacja

cofnąć system do momentu przed błędem ??

(nie powielone info, pytalem co to znaczy…)

Punkt przywracania systemu

Jeśli już masz takowy to bez problemu możesz “cofnąć system” . Ta opcja jest wł. domyslnie.

aaaa, restore :smiley:

niestety, opcja wylaczona…