Zamiast wstrzymać, hibernuje. Dlaczego?

Witam,

od pewnego czasu, gdy laptop postoi trochę dłużej w stanie bezczynności, robi coś pomiędzy hibernacją a nowym uruchomieniem.

Przykład : na pulpicie okienko z rozmową na AQQ, Opera w tle. Idę do sklepu kupić np. sok. Wracam, żadna dioda ani nic się nie świeci. Bateria była naładowana w 92%. Włączam komputer, wyskakuje że “wznawia pracę” - po ‘wznowieniu’ na pulpicie tapeta, pasek - tak jak przy normalnym uruchomieniu.

Bateria… nie, nie rozładowała się - 79%. Co jest grane?

Dodam, że w ustawieniach mojego planu zasilania (wysoka wydajność) widnieje jak być, że system ma przejść do stanu wstrzymania, a nie się wyłączać.

Od kiedy się to dzieje? Dokładnie nie wiem, rzadko korzystam z laptopa, częściej korzysta tata, czasem widziałem, że go uruchamia co chwilę, ale nawet się nie pytałem co się dzieje :wink:

Tak więc - pomoże ktoś? Trochę to wkurzające, prądu w domu pod dostatkiem, zamiast szybko wznowić pracę trzeba wieki czekać, aby się odpalił.

  • jeśli ktoś wie - jak przyśpieszyć start Windows? Te “latające kreseczki” lecą przez ponad minutę…

System regularnie czyszczony, skanowanie antywirusem raz na tydzień.

Hej,

Na początek sprawdź, jak wyglądają zaawansowane ustawienia zasilania. Wejdź do Panelu sterowania -> Opcje zasilania -> Edytuj ustawienia planu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania - przyjrzyj się szczególnie grupie Wstrzymaj oraz Bateria.

:arrow: Jakiej firmy jest to laptop??

:arrow: Czy instalowane było na nim jakieś oprogramowanie do zarządzania energią??

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. W opcji Wstrzymaj posiadam włączony Tryb hybrydowy (!?)

  2. W opcji Bateria nie widzę żadnych nieprawidłowości

  3. Jest to laptop Toshiba Satellite A200-1N2.

  4. Nie, używany był tylko TuneUp, który z rzeczy dotyczących planów zasilania i podobnych polecił mi tylko przełączenie się w plan zasilania Wysoka Wydajność

Hej,

Istnieje możliwość zmiany tego ustawienia na inne?? Jakie??

:arrow: W ustawieniach zasilania - o których pisałem - sprawdź też ustawienia zasilania dysku twardego. Czy jest wyłączany po jakimś czasie?? Czasami odcięcie zasilania dysku twardego powodować może nieoczekiwane rezultaty.

:arrow: W aplecie Programy i funkcje sprawdź, jakie programy Toshiby są zainstalowane na komputerze. Bardzo często razem z systemem instaluje się masa niepotrzebnego oprogramowania. Może wśród nich jest też program do zarządzania energią w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przepraszam Cię, myślałem, że ten topic nie odżyje :wink: W ogóle o nim zapomniałem - nie ma problemu, zainstalowałem XP.

Hej,

No cóż - czasami tak jest, jak jestem na urlopie, że bardzo rzadko jestem on-line. :slight_smile:

Zawsze jest to jakieś rozwiązanie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wystarczyłoby wyłączyć Tryb hybrydowy i by się nie hibernował.

Hej,

Zależy - być może można by było przełączyć komputer na tryb inny niż hybrydowy. Problem w tym, że wiele laptopów z preinstalowanym systemem zawiera dodatkowe programy producenta do zarządzania energią - bez ich odpowiedniej konfiguracji bądź całkowitego odinstalowania zmiany często cofane są po ponownym uruchomieniu komputera - a to chyba nie o to chodzi…

Pozdrawiam,

Dimatheus