Zamiast wstrzymać, hibernuje. Dlaczego?

(sla17) #1

Witam,

od pewnego czasu, gdy laptop postoi trochę dłużej w stanie bezczynności, robi coś pomiędzy hibernacją a nowym uruchomieniem.

Przykład : na pulpicie okienko z rozmową na AQQ, Opera w tle. Idę do sklepu kupić np. sok. Wracam, żadna dioda ani nic się nie świeci. Bateria była naładowana w 92%. Włączam komputer, wyskakuje że "wznawia pracę" - po 'wznowieniu' na pulpicie tapeta, pasek - tak jak przy normalnym uruchomieniu.

Bateria... nie, nie rozładowała się - 79%. Co jest grane?

Dodam, że w ustawieniach mojego planu zasilania (wysoka wydajność) widnieje jak być, że system ma przejść do stanu wstrzymania, a nie się wyłączać.

Od kiedy się to dzieje? Dokładnie nie wiem, rzadko korzystam z laptopa, częściej korzysta tata, czasem widziałem, że go uruchamia co chwilę, ale nawet się nie pytałem co się dzieje :wink:

Tak więc - pomoże ktoś? Trochę to wkurzające, prądu w domu pod dostatkiem, zamiast szybko wznowić pracę trzeba wieki czekać, aby się odpalił.

• jeśli ktoś wie - jak przyśpieszyć start Windows? Te "latające kreseczki" lecą przez ponad minutę...

System regularnie czyszczony, skanowanie antywirusem raz na tydzień.

(Dimatheus) #2

Hej,

Na początek sprawdź, jak wyglądają zaawansowane ustawienia zasilania. Wejdź do Panelu sterowania -> Opcje zasilania -> Edytuj ustawienia planu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania - przyjrzyj się szczególnie grupie Wstrzymaj oraz Bateria.

:arrow: Jakiej firmy jest to laptop??

:arrow: Czy instalowane było na nim jakieś oprogramowanie do zarządzania energią??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sla17) #3
  1. W opcji Wstrzymaj posiadam włączony Tryb hybrydowy (!?)

2. W opcji Bateria nie widzę żadnych nieprawidłowości

3. Jest to laptop Toshiba Satellite A200-1N2.

4. Nie, używany był tylko TuneUp, który z rzeczy dotyczących planów zasilania i podobnych polecił mi tylko przełączenie się w plan zasilania Wysoka Wydajność

(Dimatheus) #4

Hej,

Istnieje możliwość zmiany tego ustawienia na inne?? Jakie??

:arrow: W ustawieniach zasilania - o których pisałem - sprawdź też ustawienia zasilania dysku twardego. Czy jest wyłączany po jakimś czasie?? Czasami odcięcie zasilania dysku twardego powodować może nieoczekiwane rezultaty.

:arrow: W aplecie Programy i funkcje sprawdź, jakie programy Toshiby są zainstalowane na komputerze. Bardzo często razem z systemem instaluje się masa niepotrzebnego oprogramowania. Może wśród nich jest też program do zarządzania energią w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sla17) #5

Przepraszam Cię, myślałem, że ten topic nie odżyje :wink: W ogóle o nim zapomniałem - nie ma problemu, zainstalowałem XP.

(Dimatheus) #6

Hej,

No cóż - czasami tak jest, jak jestem na urlopie, że bardzo rzadko jestem on-line. :slight_smile:

Zawsze jest to jakieś rozwiązanie... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mateusz8466) #7

Wystarczyłoby wyłączyć Tryb hybrydowy i by się nie hibernował.

(Dimatheus) #8

Hej,

Zależy - być może można by było przełączyć komputer na tryb inny niż hybrydowy. Problem w tym, że wiele laptopów z preinstalowanym systemem zawiera dodatkowe programy producenta do zarządzania energią - bez ich odpowiedniej konfiguracji bądź całkowitego odinstalowania zmiany często cofane są po ponownym uruchomieniu komputera - a to chyba nie o to chodzi...

Pozdrawiam,

Dimatheus