Zamieniać HP na Ultimate?

(Piotr Wik) #1

Czy upgrade'ował ktoś HP na Ultimate?

Warto? :slight_smile:

(Mihau X64) #2

Nie upgradowałem ale miałem dużo doczynienia z HP i U.. Różnicy jednak dla normalnego zjadacha chleba jest nieistotna a co za tym idzie nieopłacalna :wink:

(Jonek29) #3

Jak masz leglalną wersje Ultimate'a to od razu upgrade'uj. Będziesz miał DreamScene kilka nowych schematów dzwiękowych i 2 nowe gry Microsofta.

(Piotr Wik) #4

mam legalnego HP (Home Premium) i za upgrade do Ultimate musiałbym zapłacić - dlatego pytanie: czy warto. Bo jeżeli tylko gierki + schematy dźwiękowe to podziękował. A co to jest "DreamScene"?

(system) #5

Ruchoma tapeta tj. ustawiasz klip filmowy i robi on jako tapeta (w tle masz film)

(mateusz8466) #6

Witam, po co instalować Ultimate skoro najodpowiedniejsza do domu HP cena średnia, a jak ktoś chce DreamScene to i na HP i może mieć :smiley:

Za gierki podziękował a schemat też mnie nie interesuje bo se przegrałem schemacik z XP :smiley:

Pozdrawiam

(p@wel) #7

Wszystkie edycje Visty maja takie same wymagania systemowe - począwszy od Home Basic po Ultimate. Jedynie interfejs Aero podnosi poprzeczkę do dx9 i 1gb ramu, natomiast jeżeli ustawimy "styl klasyczny windows" to kazda edycja będzie chodziła identycznie szybko, wydajnie i "stabilnie" na danej specyfikacji.

Wracając do pytania "czy warto" to szczerze odradzam. Sam wywaliłem kupe kasy na ultimate zaraz po premierze, z nadzieja ze "ultimate extras" wyniosą ta edycje wysoko ponad inne... i co??... dostałem kilka tapet i pokera :expressionless: ... WIELKA PORAŻKA! :?

Przejrzyj sobie dokładnie jakie są różnice pomiędzy HP i Ultimate i zastanów się czy naprawdę potrzebujesz funkcji z tej wyższej edycji.

(Nkamil1555) #8

a jak to na HP ustawić????

(mateusz8466) #9

kamil1555 , napisz do mnie na PW :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, ja również odradzam, zainstalowałem na 30 dni ze swojej płyty Ultimete (na każdej płycie są wszystkie edycje) i się zawiodłem, DreamScene miałem na HP, sterowanie za pomocą głosu odmawiało posłuszeństwa i miał gorszą stabilność niż na HP. A jeśli potrzebny ci Bitlocker to kupuj ultimate, ale są darmowe odpowiedniki w KŚ lub inne.

Pozdrawiam

(Jonek29) #10

Jeżeli ktoś ma zamiar kupować Ultimate lub robić płatny upgrade to jest to nie opłacalne, jak ktoś ma za darmo windowsa wtedy mamy dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji np. BitLocker.