Zamienić Radona hd4850 na hd4870?

Cześć

Mam do was pytanie, Mam okazję zamienić sapphire hd4850 512MB toxic na gainward hd4870 Golden Sample 1GB i tu moje pytanie: Czy odczuję dużą różnicę w grach? tzn. głównie zależy mi na GTA IV, 4870 ma 1gb pamięci no i większą przepustowość (ok. 112gb/s a toxic ma ok. 65gb/s więc to znaczna różnica)

Obecna specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Athlon 64 AM2 5600+ x2 (2800mhz x2)

Płyta główna: MSI K9N neo

Ram: 4x1gb Kingston 800mhz

Zasilacz: Corsair 450W

K. graficzna: Sapphire hd4850 512mb toxic

Czy ten HD4870 1gb Golden Sample nie będzie spowalniany przez procesor?

Jakąś różnicę możesz odczuć ale czy zasilacz nie jest za słaby to nie wiem.chyba 500tka to minimum a Ty masz 450

Wszystkie markowe 450W starczą i to ze sporym zapasem mocy, po za tym ten Corsair umie dostarczyć 570W.

Jak nie wiem to nie pisze.

Pierwszy raz słyszę że tem zasilacz może dostarczyć 570w. A i czy ten procesor jest wystarczający?

Jakbyś wiedział ile ten sprzęt może prądu pociągnąć to byś wiedział że 350’tka dobra miałaby zapas po podkręceniu wszystkich podzespołów. vx450 jest wystarczający do zestawów z parą średnio-wysokiej klasy kart graficznych, nie ma dwóch peg’ów tylko po to aby go wyraźnie odróżnić od hx’ów…

A co do jego 450W to dostarcza jest w standardzie serwerowym, czyli jest chłodzony powietrzem o temperaturze 50 stopni i może sobie tak chodzić 24/7. To właśnie różni “naprawde dobre” zasilacze od “niezłych”.

A procesor w porządku, można go najwyżej o te 200-300MHz podkręcić gdyby jakieś gry przycinały mimo znacznej liczby fps’ów, co nie zmienia faktu że nie ma sensu zmieniać 4850 na 4870… lepiej tego pierwszego podkręcić i czekać na następce.

Może faktycznie się nie opłaca. Poczekam do końca roku na karty z Dx11. Dzięki za odpowiedzi.

Wy chyba żartujecie, ten procesor jest za słaby nawet do Radeona 4850 więc tym bardziej do 4870. Podkręcenie z 2,8 Ghz do 3,1-3,2 to za mało minimum 3,5Ghz a i to na Procesorach Intela które zegar w zegar są szybsze od AMD X2.

Ja bym zamiast nowej grafiki kupił intela + lga775

To sobie kup takiego intela, ja wolę amd, więc jeżeli będę zmieniał procek to tylko AMD.

A i na tym forum w którymś wątku polecacie tego Athlona 5600+x2 do radeona 4870 :stuck_out_tongue:

Ten kto poleca do X2 5600 Radeona 4870 jest laikiem nie znającym się na rzeczy. Nikt o zdrowych zmysłach nie poleca do tak słabego procesora dobrej mocnej karty graficznej.

Jeżeli procesor od AMD to tylko Phenom II X3/x4. Do X2 5600 najwydajniejsza karta którą bym wsadził to 9800GT. Czas się obudzić goblinus bo to niedługo miną 3 lata odkąd Intel przejął pałeczkę od AMD,ale dla zachowania zdrowej konkurencji mam nadzieję, że AMD nowymi Pehnomami powoli się odradza bo jak nie to będzie z nami krucho.

Wydaje mi się że czas zamknąć wątek bo zrobi się kłótnia między fanami Intela i Amd. Zdecydowałem, że ta karta zostaje i będę czekał na DX11, wtedy wimienię płyte główną, procesor (oczywiście AMD AM3) i karte (jeśli będzie konieczność to też zasilacz)

Za słaby to może być ale do gier które wymagają mocnego procka np. GTA4 ale nie za słaby do grafy.

Jaki ma sens mocny procesor gdy w grze jest 60-70FPS przy max detalach, aa, af i wysokiej rozdziałce a po o/c czy tam po zmianie na mocniejszy procesor dostajemy 10-20FPS więcej no a różnicy w płynności gry brak ?? nie ma sensu.

Mocny procesor ma sens gdy w grze często jest spadek FPS do wartości która nie zapewnia płynności lub cały czas nie ma płynności a przy mocniejszym procku już możemy mieć płynny obraz w grze.

goblinus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

I poza tym o czym wspomniał scorpio ten procesor de facto nie jest słaby bo jest 2 rdzeniowy, więc z fizyką w rts’ach sobie bez problemu poradzi a z taktowanie 3,1-3,2 niczym nie będzie ustępować takiemu e5200 ze standardowym taktowaniem który wolnym procesorem bynajmniej nie jest… to są średniaki, c2d kręcone na 3,3GHz+ to jest tak naprawde high-end mimo iż nie trzeba na tą wydajność dużo wydać… Dodatkowo karty pod dx11 będą w założeniu nieco bardziej odciążać procesor bo sam dx11 ma być pierwszym malutkim ukłonem w stronę gpgpu, no i opencl powinien być do tego czasu mocno rozwinięty (zawracanie sobie rozwiązaniami wspieranymi przez pojedynczego producenta sprzętu dla dość wąskiego grona użytkowników jest bez sensu na dłuższą metę, mam tu na myśli i cuda i stream’a).

Powiem tak mądrale na egiełda jest mega test procesorów jest czarna na białym gdzie jest AMD X2 z zegarem podniesionym do 3,5Ghz a gdzie jest Procesor Intela z serii 5xxx z zegarem niby niewiele większym bo 3,75Ghz.

np. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-74

Więc następnym razem jeżeli ktoś będzie kwestionował słowa które tu napisałem (nie chodzi oto że to ja napisałem tylko chodzi o sens moich wypowiedzi) będzie miała napisane czarno na białym że jest laikiem nie mającym pojęcia człowiekiem który się ośmiesza. Dziękuje za uwagę temat do zamknięcia.

Po co ten test dałeś ?? myślisz że ja i Mariosti* nie wiemy o tym że Athlon X2 jest w zegar w zegar wolniejszy od Intela z serii 5xxx ?? my o tym dobrze wiemy, wszystko zależy od gry czy Athlon X2 jest w stanie zapewnić płynny obraz w tej grze czy też nie.

Z twojego rozumowania wynika też że wszyscy powinni mieć 4GHz’owe i7’ki ponieważ pozostałe procesory są niżej na wykresie :]

Następnym razem przeczytaj post’a na który odpowiadasz. Nie dość że porównujesz tego athlona do wyżej taktowanego c2d, to jeszcze na dodatek robisz to w odpowiedzi na słowa:

Pytanie brzmiało “czy wystarczy”, a nie “który procesor da najwięcej fps’ów”.