Zamienię Neostradę na ... (?)

Witam, obecnie posiadam telefon stacjonarny w TP SA (plan doMowy 60) oraz Neostradę 1024 (promocja Podkręć prędkość 36 m). Miesięczny rachunek wynosi średnio 120 zł. Chciałbym zmienić operatora, który oferuję łącze ADSL 2+ (centrum Łodzi) tak aby do 120 zł miesięcznie uzyskać lepsze parametry łącza. Czy ktoś rozeznaje się z której oferty dostępnej na rynku mogę skorzystać i jakie będę mieć z tego korzyści?

Jak na moje to nikt Ci nie zaoferuje lepszego łącza po ADSL, chyba, że specjalnie dla Ciebie pociągną nowe przewody.

Może jakaś kablówka?

Netia zapewni większą prędkość w tej cenie.

A czego chcesz mieć koniecznie ADSL ??

W centrum Łodzi to masz na bank o niebo lepsze oferty dostawców kablowych (UPC, Vectra, Aster, Chello) o lokalnych ISP nie wspomnę. Oferty cenowo na bank korzystniejsze od TPSa, a za tą kasę możesz mieć o wiele lepsze łącze.

dlatego ADSL bo mam router Netgear z ADSL i nie chciałbym kupować innego - to jedyny powód.

Nie wiem jak u Ciebie ale niektóre firmy kablowe daja modem za 1zł więc w czym problem? A napewno będzie szybciej i taniej niż adsl a jak już tak nalegasz to polecam Netie.

Tak jak powyżej, a jeżeli zdecydujesz się na łącze od lokalnego ISP to ci podciągną kabelek do domu który tylko wepniesz do karty sieciowej, bez żadnego modemu czy routera.

Sam musisz się zorientować który dostawca co ci oferuje.

Tak, ale takiego kabelka nie podepnie już pod router ADSL aby rozdzielić łącze na kilka komputerów. Pozostanie wymiana routera na wersję bez modemu.

Jeśli żaden operator typu Dialog, Netia nie ma u Ciebie swoich kabli (jest to całkiem możliwe, zadzwoń i się zapytaj), nikt nie zaoferuje ci lepszych parametrów linii ADSL niż TPSA, bo po prostu nie ma u Ciebie więcej linii ADSL :slight_smile:

Natomiast jeśli zadowoli Cię wyższa przepustowość łącza (np. 2 Mbps), możesz wybrać np. Orange Freedom. Poskutkuje to jednak pewnym pogorszeniem parametrów linii.