Zamienie się 2x2GB 800Mhz CL5 GoodRam na 2x2GB DDR2 533Mhz

Kupiłem nowe ramy do komputera jak w opisie, lecz BIOS widzi mi tylko 2.5 GB gdy są wpięte razem, przed aktualizacją 3 GB, CPU-Z widzi całe 4.

Jako, że nie mam pomysłu co zrobić by bios wykrywał całe 4 GB, zamienię się za nowe lub używane (ważne żeby były w 100% sprawne i uszanowane) 2x2GB 533 Mhz producent obojętny, CL jak najniższe :slight_smile:

Witam. Mam dla ciebie taka propozycje . Czy byłbyś zainteresowany wymiana twoich 4 Gb na 2 x 1 Gb z dopłata.

Tutaj masz screena z dokładnymi danymi : http://www.fotoszok.pl/upload/2e6271bb.jpg.

Jeśli jesteś zainteresowany pisz na: gg 150728 lub napisz priv.

niestety nie, potrzebuję 4 GB ram a nie 2

podpowiem, ze 32 bitowy system nie wykryje ci więcej jak 3,5 GB pamięci RAM. Miło byłoby tez, gdybyś podał model i producenta płyty głównej, może tam tkwi problem.

Ok

Win XP Home SP3 x86 PL nie obsługuje tak dużej ilości pamięci :slight_smile:

To wina płyty… pisałem o tym na innym forum

Nie ważne jaka płyta. 32 bitowy system NIGDY nie obsłuży 4GB RAM

jaka płyta tez ważne, bo użytkownik pisał ze system różnie wskazuje mu rozmiar pamięci. co do 2 prawie zgoda (prawie, bo PAE istnieje, kwestia tego jak działa :/)

To nie chodzi o system, nawet 64 bitowy tyle pokazuje. Przed aktualizacją BIOS pokazywało 3 GB, mówię iż to wina płyty i niekompatybilnych z nią ram. Problem opisałem na innym forum, ale ten temat nie jest o tym!