Zamiennik bleachbit / aplet montujący urządzenia

Witam!

Potrzebny mi zamiennik bleachbit, lżejszy i oparty na jego, lub podobnym silniku lub o podobnej metodzie działania. Istnieje takowy?

Potrzebny mi również aplet montujący urządzenia / partycje. W Parted Magic był coś takiego, tyle że mnie jest potrzebne coś, co “nie stwarza” mega zależności i dobrze spełnia swoje zadanie. Jest coś takowego, dobrego? Z góry dzięki.

z bleachbit’em nie pomogę, bo nigdy takich rzeczy nie używałem. Jeśli chcesz coś do montowania napędów, dysków i tak dalej to lekki wydaje się być thunar-volman (ja tylko go używałem). A co do zależności, jak chcesz instalować programy i mieć kontrole nad zależnościami to polecam Gentoo :smiley:

Parted Magic jest uruchamiany z uprawnieniami root-a więc sporo rzeczy będzie działać inaczej niż na normalnym systemie (niższe uprawnienia).

Do montowania partycji polecam: disk-manager

A tego disk-managera da się zminimalizować do traya, czy coś?

//

Dziadostwo, upieprzyło mi tylko /etc/fstab, nic więcej.

Nie wiem bo używam KDE, a program jest typowo pod GNOME (choć i pod KDE działa bardzo dobrze).

Odnośnie PartedMagic to używany jest tam: http://sourceforge.net/projects/mount-gtk/

Program działa bardzo dobrze.

Klikasz partycja zamontowana.

Klikasz jeszcze raz i zatwierdzasz i jest odmontowana.

Skoro tak prosty program ci nie pasuje, to szukasz chyba miodu w d…e!

Jeśli program nie zapisywałby tego pliku, to po ponownym uruchomieniu komputera musiałbyś montować partycje z powrotem.

Ps.: Kopie starego /etc/fstab masz w: /etc/fstab-disk-manager-save