Zamiennik dla karty graficznej w komputerze

Cześć,
mam drugi komputer, w którym padła karta graficzna, była to konkretnie karta XFX R7 265 2GB (wydaje mi się, że to ta https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r7-265-core-edition-2gb-gddr5-925-5600-r7-265a-cnf4-640203/).
Niestety nie za bardzo jest ona już dostępna, albo ja nic nie znalazłem.
Czy może ktoś polecić jaką kartę kupić zamiast tej? Nie musi być lepsza, potrzebuję podobnych parametrów, lub nawet ciut gorszych. Fajnie jakby karta była dostępna, bo rozważałem też kupno używanej, gdyż nie posiadam zbyt wiele pieniędzy.

Z góry dzięki za pomoc.

Używana HD 7870
Nowe: rx 550,560 lub gtx 1050

1 polubienie

Tak, wpakujmy kartę wymagającą 2x6pin zasilania, gdzie była karta 1x6pin. :joy: Nie dość, że nie wiadomo jaki zasilacz tam siedzi, który może szlag trafić, to nawet może nie być dwóch kabli 6pin aby ją zasilić.

Omijam fakt, że autor wyraźnie napisał, żeby była podobna a nawet nieco gorsza.

Intrygujące. Dlaczego ma być nawet ciut gorsza?
Swego czasu R7 265 rywalizował z 650 Ti Boost, tak więc ona jest bezpośrednim konkurentem (który był właśnie ciut gorszy).

Z tej samej półki lecz następnych generacji mamy GTX 750 (Ti), od AMD będzie to R7 360. Kolejna generacja - GTX 950 (Ti), a od AMD - RX 460. No i bieżąca generacja w tym segmencie - GTX 1050 (Ti) lub RX 560. Jednak w przypadku najnowszych generacji można wziąć słabsze karty - będą wydajnościowo podobne do tej co miałeś, tak więc GT 1030 lub RX 550.

1 polubienie

Co oznacza “mało pieniędzy”? Dla jednego mało pieniędzy to może być 100 zł, a dla innego 1000. Napisz ile możesz wydać na kartę i wtedy coś się dobierze czy to z allegro, czy to jakaś nówka sztuka.

1 polubienie

Przepraszam, że tak późno odpowiadam.
Zasilacz to Aerocool VP-450.
Szukam podobnej wydajnościowo, kwota jaką mogę przeznaczyć to max 350 zł.
Jeśli w tej cenie nie ma podobnej karty to zadowolę się gorszą kartą w tym przedziale cenowym :slight_smile:

No to o jakiejkolwiek mocniejszej karcie ze starszych generacji, tj. właśnie HD7870, można zapomnieć. Zasilacz dobry, ale właśnie ma tylko jedną wtyczkę 6pin.

Cóż - wszystko napisałem w swoim poście wyżej. :wink: GTX 950 powinieneś w tym budżecie złapać, i będzie lepszy niż to co miałeś.

1 polubienie

Dzięki za pomoc, na dniach zamówię.