Zamiennik dla Lotus Approach 97

Witam serdecznie, w firmie używamy starego programu bazy danych Lotus Approach 97, baza danych urosla do 28000 wpisów i zaczyna “mulic”. Zastanawiam sie czy jest jakiś nowy odpowiednik (lub zamiennik) programu który by sobie poradził z naszą bazą *.apr

Lotus Approach 97 o ile dobrze pamiętam wykorzystuje do zapisu danych popularna bazę dBASE (bodajże IV). Sam *.apr niesie informacje o formularzach, sortowaniach itd. Z tego co wiem, to nie ma oprogramowania zgodnego z plikami Approach. Druga sprawa, za “mulistość” odpowiada staromodny dBASE, więc tutaj sugeruję przesiadkę na inny system - o ile to możliwe. Większość systemów potrafi zaimportować dbase. Najprościej w tym wypadku wygląda chyba Access Microsoftu, acz tu bym zobaczył, bo i on demonem wydajności nie jest - acz 28000 wpisów powinien łyknąć.

chyba jest tak jak piszesz, że *.apr to formularz a baza widzę że zawiera sie w pliku *dbf. Czy znasz moze jakis tutoriaj ktory by wyjaśnił jak taką baze przenieść wraz z formularzem do accesa?