Zamiennik dla nagrywarki hl-dt-st dvd-rw gca-4080N

Witam

Niedawno w moim laptopie Fujitsu Siemens Amilo Pro V8010 padł napęd DVD :frowning: (nie odczytuje, ani nie zapisuje płyt DVD, CD działają bez zarzutu) przeinstalowalem 2 razy bios i nic nie pomogło, więc chyba nie obejdzie się bez wymiany.

Sprawdzałem już oferty, ale raczej są problemy z dostępnością takiego leciwego sprzętu,

może ktoś z Was zna jakiś dobry zamiennik dla niej ? (może być nowy lub używany)

Dowolną typu zwykły slim, ze złączem slim ide. Są tylko dwie rzeczy na które musisz uważać. Pierwsza to sposób mocowania panelu. Istnieją różne typy uchwytów, ale nietypowe zdażąją się raczej tylko w BARDZO starych napędach. Obejściem w takiej sytuacji może być zakup od razu z panelem przednim, o ile takowy pasuje do Twojego notebooka. Druga to wymagany przez notebook tryb pracy Master / Slave. Na ogół nie ma z tym żadnych problemów bo ustawia się sam dzięki Cable Select. Ale bywały kiedyś przekombinowane laptopy (widywałem takie Toshiby) gdzie trzeba było ręcznie ustawiać go jako Master drugiego kanału IDE zwierając chyba z tego co pamiętam odpowiednie piny złącza.

Co do zamiennika, ja wybrałbym coś z modeli LG / H-L storage. Na ogół bardzo porządne napędy, pomijając modele combo.

Dzięki wielkie :smiley:

a złącze slim sata jest takie samo jak slim IDE ??

Nie, zupełnie inne.