Zamiennik dla programu WinRAR

Witam :wink:

Za kilka dni kończy mi sięlicencja na program WinRAR, dlatego też poszukuję dobrej darmowej alternatywy, 7zip odpada. Proszę doradźcie, często jestem zmusozny kompreoswać pliki, które wysyłam do znajomych, nie chcę, aby mieli problem z ich odtworzeniem.

W 7zipie masz możliwość tworzenia archiwów zip, ten typ archiwów każdy windows od xp w górę może domyślnie otwierać więc nie rozumiem czemu nie chcesz przejść na 7-zipa? Tymbardziej, że z tego co się orientuję większość programów tego typu obsługuje archiwa .7z bez większych problemów.

Osobiście nie znam nic lepszego jeśli chodzi o kompresję plików czy poprostu tworzenie archiwów.

Jeżeli używasz systemu operacyjnego Windows XP lub nowszy to możesz używać wbudowanego narzędzia do kompresji i dekompresji w formacie ZIP. Narzędzie nie jest zbyt wygodne i ma tylko podstawowe funkcje ale od biedy wystarczy.

Klikasz prawym przyciskiem myszy np. pulpicie i wybierasz Nowy -> Folder skompresowany ZIP. Następnie przeciągasz i upuszczasz na ikonkę folderu pliki, które chcesz aby się znalazły w archiwum.

W zasadzie to tyle.

Witam !

Oto kilka dobrych i darmowych :

Hamster Free Zip Archiver świetny i szybki

HaoZip też godny polecenia

IZArc używałem i polecam

:slight_smile:

Scorpions.B , sam jakiś miesiąc temu szukałem zamiennika WinRAR’a, 7zip odrzuciłem z powodu pewnych denerwujących mnie niedoróbek funkcjonalnych.

Po intensywnych poszukiwaniach mój wybór padł na wspomniany przez kolegę wyżej HaoZip.

Interfejs, zachowanie i funkcjonalność ma bardzo podobne do WinRAR, potrafi tworzyć sporą gamę różnych archiwów z zip włącznie (niektóre mają wyraźnie lepszą kompresję niż zip czy rar) i obsługuje format archiwów rar (niestety tylko).

Brak możliwości tworzenia czy modyfikacji archiwów rar nie jest zbytnio problemem bo zip i pozostałe formaty jaki tworzy są obsługiwane przez większość archiwizerów (z wyjątkiem tego wbudowanego w windowsa ale rar też on nie łyka :wink: ).

Pozdro

Testował ktoś Bandizip 2.05? Widzę, że ma dobrą ocenę od użytkowników. Skłaniałbym się też IZArc 4.1.6, bo ma sporo pobrań.

@Spectator

Co do 7zip to nie wiem, czy ten program jest rozwijany, dawno nie było żadnej aktualizacji, dlatego jakoś średnio dla mnie on przemawia. Jeśli program ma być rozwijany to możliwe, że wybór padnie na niego.

2tyg temu wyszła wersja alfa 9.27, więc raczej jest :stuck_out_tongue:

@UP

A no tak wyszła, nie zauważyłem spojrzałem tylko na wersję stabilną. Długo coś następna wersja programu jest w fazie alfa, mam nadzieję, że coś się ruszy w kierunku wersji stabilnej. Kiedyś wystawiłem temu programowi ocenę 9.5/10 i mam go w ulubionych, porzuciłem go z myślą o braku dalszych wersji. Wydana 2 tyg. temu wersjia rozwojowa coraz bardziej przekonuje mnie do korzystania z tego programu, chociaż już 2 lata nie było wersji stabilnej, trochę słabo ;/

Stabilna właśnie została wydana jakiś czas temu po bardzo długim okresie oczekiwania lecz z każdej kolejnej bety śmiało można korzystać tak jakby to była stabilna wersja. Ostatnia stabilna wersja to 9.20, a poprzednia to 4.65. Program jest cały czas rozwijany.

To nie jest firefox czy chrome, że kolejne stabilne wersje są wydawane co kilka dni z numerkiem na pierwszej pozycji wyższym o 1 :slight_smile:

Czy ten HaoZip dodaje dane naprawcze do archiwum i czy obsługuje format popularnego 7z?

Co do danych naprawczych to nie wiem (ma on większe możliwości niż WinRAR i jeszcze nie obczaiłem wszystkich funkcji) ale archiwa 7zip obsługuje w pełni (otwiera/tworzy/modyfikuje).