Zamiennik dla zasilacza FSP350-40UGBBD

Witam,
Wie ktoś może jakim zasilaczem mógłbym zastąpić zasilacz FSP350-40UGBBD?
Ma trochę nietypowe parametry, przynajmniej jak na moją ograniczoną wiedzę .

Parametry nie są dziwwne, ale wygląda, że masz autorską płytę (brak 3,3), bo kupiłeś “poleasingowca”. Czyli żaden inny zasilacz nie zadziała, pokaż zdjęcie gniazda / wtyczki. :wink:

Napisz parametry swoje komputera oraz ile możesz wydć na nowy zasilacz. Zasilacze FSP to górna półka w zasilaczach. Wiele dużych markowych firm to właśnie FSP z logo np. chieftec. 350 W, realnie około 300 bo to bardzo dobry zasilacz, pociągnie większość budżetowych nowych komputerów.

ps. pomimo swojej świetności ten zasilacza ma 10-12 lat więc i tak warto zmienić na nowy.

jest to zasilacz do MSI Nightblade MI3 8RD

Processor: Intel Core i7-8700 Six Core 3.2GHz (12Mb Cache, upto 4.20GHz)
Memory: 16Gb ram DDR4 2400Mhz
Storage: 1Tb hard disk drive + 256Gb M.2 PCIe SSD
Operating System: Windows 10 Home 64bit
Communication: 802.11AC and BT 5.0
Graphics: nVidia GeForce GTX 1070 8Gb
MPN / Model / Part number: Nightblade MI3 8RD-065DE / 9S6-B91911-065

jeśli chodzi o kase to szukam czegoś taniego tylko aby przetestować płytę głowną, , jeśli okarze się że działa prawidłowo to poprostu kupie orginalny nowy zasilacz , Jeśli płyta padła to wole złożyć sobie nowe pudło.

Ten zasilacz nie pociągnie twojej konfiguracji. Bez Grafiki zadziała w celu sprawdzenia. Jak chcesz sprawdzić to wyjmij grafikę i możesz użyć twojego zasilacza. Szkoda pożycz jakiś 550/600 W lub w serwisie niech sprawdzą, zapłacisz 30 zł i dopiero wtedy kupisz porządny zasilacz.

1 polubienie

W Twoim zestawie powinna być nie 350, ale conajmniej jakaś 500 lub nawet wyżej. :wink: Dla bezpieczeństwa i kultury pracy.

Niestety płyta główna MSI MS-B9181 ma trochę niestandardowe wejscia , pozatym napięcia a zwłaszcza natężenia prądu są dla mnie zastanawiające bo nie mogę znaleść zasilacza o podobnych parametrach

ta płyta jest jakby żywcem z laptopa wyciągnięta

… skończy się wymianą płyty i obudowy. :wink:
Nie sądzę żebyś TFX z niestandardowym wejściem o mocy 500W dostał.

… i dziękuj opatrzności, że nie możesz, gdyż kupiłbyś drugi model nadający się na zwrot/śmietnik.

Ty nie potrzebujesz zasilacza o natężeniu 16A, ale raczej jakieś 30 kilka.
Zasilacz nie może być “pod korek” wykorzystywany, to źle robi na żywotność. :wink:

Bo to jest praktycznie laptop tylko bez monitora :smiley:

https://pl.msi.com/Desktop/Nightblade-MI3-8th/

Tam jest fabrycznie 350W.
https://pl.msi.com/Desktop/Nightblade-MI3-8th/Specification

350W 80 Plus Bronze (1U)

@gieras89 To jest takie coś? https://www.amazon.com/FSP-Bronze-Supply-Industrial-FSP350-701UJ/dp/B016O1L17E
Jeśli tak, to szukaj identycznego, bo standardowego IBM-PC tam nie wciśniesz :wink:

Co nie znaczy, ze ja bym takie cos uznał za “dobre”.
Karta 150, procek 65, dolicz sobie jeszcze płytę, dwa dyski, wbudowany modem wifi, pewnie myszka i klawiatura tez na portach usb i… pewnie wyciągamy obciążenie rzędu 300 na 350 W zasilaczu.

Dla mnie to jak balansowanie na linie nad basenem krokodyli. :wink:

Ja dobrze wiem że dobrze jest mieć zapas na zasilaczu, ale ktoś kto w msi wymyślił ten zestaw, uznał inaczej i przewidział do tego zestawu zasilacz jak w tytule. Jest to dedykowany zasilacz do tej płyty głównej i tej konfiguracji. Nie mnie oceniać sensowność tego . Szczerze mówiąc zestaw sprawował się ok, ale ja też jakoś go nie przemęczałem .

Na tą chwile od doboru napięcia i natężenia prądu na zasilaczu bardziej mnie zastanawia czy ktokolwiek się spotkał jakimiś zamiennikami dla tego zasilacza , bo z tego co zauważyłem standardowy zasilacz nie ma odpowiednich wyjść do tej płyty . A miałem dostęp do kilku .

https://www.blackmoreit.com/nrsp9pa350c101-fsp-group-fsp350-40ugbbd-350w-power-supply-for-msi-nightblade-bi-pc-9pa350c101.html

Są, ten chyba by pasował. Tylko koszt wyniesie więcej niż wymiana płyty+zasialcza na atx + obudowy.

W sumie tam masz wyjście na 8 pin, więc nie wiem czy nawet standardowy atx kabel do zasilania procka by nie podpasował.

U majfrenda można dostać coś taniej, ale to dalej kosmos :wink:

Wszystkie inne podobnych rozmiarów jakie znalazłem to 240W :confused:

Można zrobić jeszcze inaczej. Kupić za 150 zł Silentiuma (lub od kogoś zorganizować) i od majfrenda ściągnąć adapter 24->8 pin.

Faktycznie dobry zestaw jak pożył jakieś 3 lata :wink:
Ktoś się bardzo napracował nad doborem komponentów.

Proponował bym się tego pozbyć, może procesor i karta jeszcze działa (trzeba mieć strasznego pecha aby większość komponentów padła). Kupić normalną płytę i obudowę ATX.

raczej to nie przejdzie bo wejście zasilania płyty jest na 10 pinów i 12 V. Ale spróbuje poszukać odpowiedniej przejściówki .

… eh dlatego nielubię “firmowych autorskich komputerów”, byś miał microataxa w większej budzie, to za 150 zł bys juz wymienił bezproblemowo. :wink:

Wiem że data ale mam taki na sell jak coś.