Zamiennik do HP - do Lexmarka :>

Jak w tytule.

Co będzie, jeśli użyję zamiennika tuszu do HP do urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark? Jest od tego samego producenta :wink: czyli z tej samej beczki?

No bo oryginalne do Lexmarka są drogie; zamienniki są OK, ale bardzo trudno je kupić, nie udaje się znaleźć od kilku tygodni. Sprzedawcy mówią, że nie było już od roku. Chyba muszę zmienić drukarkę… Z drugiej strony, szkoda kasy, bo używam jej tylko do wydruków i kser domowych.

Ale właśnie przyszedł mi do głowy pomysł spróbowania czegoś takiego. Być może właśnie po tej próbie będę musiała kupić nową :frowning:

W każdym razie, czy ktoś już próbował? A może po prostu wie, jak to się może skończyć?

Nie sądzę żeby zamiennik od HP w ogóle pasował do Lexmarka.

to rozumiem :smiley:

ale - przepraszam za upartość - to jest płyn i tamto jest płyn. Czarny taki. Co będzie, jeżeli spróbuje?

Wiem, że piszę jak blondynka, ale… :oops:

Ale w jaki sposób chcesz wsadzić kartridż od HP-ka do Lexmarka? Po prostu ci nie wejdzie. Co z tego że oba mają płyn w środku, skoro do tego Lexmarka nawet ich nie wsadzisz?

Jaki kartridż? Kartridż jest oryginalny Lexmark, tylko że zrobiłam w nim dziurkę i przez nią napełniałam tuszem. W taki mniej - więcej sposób:

http://www.olinex.pl/instrhp5550cz.php

zawsze tak robię. Jedynie kwestia innego tuszu… nie wiem, czy nie zniszczę drukarki :frowning:

Dodane 17.09.2011 (So) 8:46

No i spróbowałam.

Działa bez zarzutu :biggrin: na razie… Czyżby naprawdę te dwa płyny były z tej samej beczki?

To czego używałaś to zestaw regeneracyjny. Zamiennik to jest niefirmowy kartridż (zbiornik z tuszem) pasujący do konkretnej drukarki.

Tusze różnych producentów mogą mieć inną budowę fizyczną i nieodpowiednim możesz np. zatkać głowicę. Ale tutaj zniszczyć możesz najwyżej kartridż, bo to w nim znajduje się głowica - chyba że to któryś z tych nowych modeli Lexmarka (najlepiej napisz dokładnie jaka to wersja).

a sorry, błąd w terminologii.

To nie nowy Lexmark, ma 2,5 lata; X2530

To najwyżej padnie ci kartridż.

to super, dzięki :slight_smile:

lepiej kartridż, niż całe urządzenie.

No i słówko “najwyżej” brzmi bardzo optymistycznie :slight_smile: