Zamiennik Fabrycznych Anten

Kupiłęm sobie ostatnio no router poprzedni załatwiła burza Jednak domownicy sie skarzą że zrywa im wifi Nie mam za bardzo jak go przestawić w inne miejsce. Pomysłałem więc że skoro ma wykręcane anteny to może zakup lepszych niż producenckie bedzie jakimś rozwiązaniem Pacjent to DSL-AC88U
Tylko nie znam sie na tym więc proszę was o pomoc jakie anteny

Pewniejszym rozwiązaniem byłoby wejście w Asusowski AiMesh - Co to jest AiMesh i router AiMesh | ASUS

Z tego co widzę to router powinien to wspierać

Sprawdź w pierwszej kolejności obłożenie kanałów i wybierz ten najmniej oblegany. Może do tego posłużyć Wifi Analyzer na Androida lub np. Acrylic WiFi Home pod Windows.

Jeśli router stoi na końcu domu, to tak, anteny kierunkowe poprawią sygnał. Łatwo sprawdzić, wystarczy za antenami postawić coś metalowego, kawałek blachy, puszkę itp. powinien sygnał z przodu odrobinę się poprawić. Jeśli jednak router jest mniej więcej po środku, to anteny nic nie zmienią.

Sensownym rozwiązaniem jest użycie albo systemu Unifi Ubiquiti albo CAPsMAN od Mikrotika. Rozwiązania takie jak np. Asusa, są mało stabilne, mają bardzo nędzne wsparcie, zwykle rok dwa lata i nie łatają już dziur.


Ja tej opcji nie widze z tego co widze w opcjach doinstalowania też tam tego niema

DSL-AC88U nie ma AiMesh.

Może pomyliłeś z RT-AC88U który wygląda niemal identycznie, on z kolei ma AiMesh

Hmm może rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na prefix jak wszedłem na stronę ze specyfikacją którą Google podpowiedziało.