Zamiennik PhotoShopa

Witam.

Poszukuję taniej (najlepiej darmowej ale niekoniecznie) alternatywy PS’a. Od razu mówię, że nie chce GIMP’a i Paint.NETa. Kiedyś korzystałem z Picture Publishera od 4 do 10 i moim zdaniem był najlepszy. Niestety na nowoczesnych komputerach ma problemy z działaniem.

Do czego potrzebujesz taki program :?:

Zależy co chcesz robić ?

Ja bardzo sobie ceniłem PaintShop Pro w wersji 9 (jeszcze jak był to produkt firmy Jasc). Do tej pory czasem po niego sięgam. Może on by sie nadał?

muszę cie zmartwić ale jak na razie alternatywy dla photoshopa nie ma, jest po prostu zbyt zaawansowany, nawet teraz gimp nie ma nawet połowy funkcjonalności photoshopa, a jest uznawany za jego darmową alternatywę. Nie wiem możesz spróbować corela bo niby tańszy ale to nie to samo.

Z tą “drobną” różnicą że jeden jest do grafiki rastrowej a drugi do wektorowej.

Niby nic, ale to niby robi zasadniczą różnicę.

:lol:

fiesta Corel to cały pakiet oprogramowania do obróbki grafiki. Są tam narzędzia do trasowania, edycji grafiki wektorowej (CorelDRAW), oraz rastrowej (Corel PhotoPaint).

Programu potrzebuję do sporadycznej edycji zdjęć. Nie uśmiecha mi się do tego kombajn, a znowuż proste programy są po prostu za mało funkcjonalne. Tak jak pisałem wcześniej - bardzo dobry był Picture Publisher. Niestety Corel go przejął i natychmiast zaprzestał rozwoju. To się nazywa zdrowa konkurencja. :twisted:

Może Picasa?

Sprawdzę, ale wydaje mi się, że to raczej program malarski/artystyczny.

Photofiltre/Artweaver/ http://sumopaint.com/web/

Innych rastrówek nie ma.

A może Pixel

fiesta wiem skupiłem się jednak na funkcjonalności tudzież filtrach, pędzlach, pluiginach i innej maści ułatwiaczach nie wspominając ze jako jedyny perfekcyjnie działa z tabletami (gimp do tej pory ma problemy i trzeba się pierdzilić w ustawieniach) :slight_smile: