Zamiennik PHP

Moim podstawowym językiem programowania jest JavaScript ale do pobierania czy wysyłania danych muszę używać PHP, staram się unikać pisania w tym języku ale nie zawsze się da. Dziś musiałem dane przesłane w postaci JSON zapisać do bazy i zaczęły się problemy, JSON, który miał być uniwersalnym nośnikiem danych między językami niby jest obsługiwany w PHP 5.2 ale jego postać jest tak okrojona, że w końcu miarka się przebrała! Nie chce używać jakiś bibliotek a PHP i tak już mocno mnie zniechęcił innymi elementami.

Dlatego pytam co polecacie jako zamiennik PHP, zależy mi aby język był obiektowy i aby programowanie obiektowe było zbliżone do tego z JS (JSON też). Ostatnio bardzo często spotykam się z różnymi newsami o Pythonie i zastanawiam się czy nie byłby to język dobry dla mnie. Możecie mi coś o tym powiedzieć i czy łatwo można go namówić do współpracy z bazą danych oraz z JSON?

??

No taki to nawet PHP otworzy ale JS nie wymaga ani cudzysłowów na zewnątrz własności ani tych pojedynczych, zresztą przy tworzeniu obiektu konstruktorem po konwersji do JSON pomija cudzysłowy. Zapewne któryś z języków nie jest tak restrykcyjny jak PHP i jest bardziej podobny do JS.

ja programuje w JavaScript i php i nigdy nie spotkałem się z takimi kłopotami, w javascripcie używam frameworku ExtJS obiekty/arraye koduje do json’a poprzez wewnętrzną extjsową funkcje i php przyjmuje wszystko pięknie ładnie. możesz zapodać przykładowy obiekt który nie chce się dobrze z dekodować po stronie php?

{object : “text”} taki obiekt nie przejdzie, nawet taki {‘object’ : “text”} też nie przejdzie…

Może zapoznaj się z J2EE.

Czyli znowu java zamiast PHP.

Używasz jakiegoś dziwnego serializera. Podobnie jak mordesku nie miałem żadnych problemów z przesyłaniem danych JS<->JSON<->PHP używając https://github.com/douglascrockford/JSO … r/json2.js (dawniej: http://json.org/json2.js )

Jeśli mimo wszystko chcesz zmieniać język to chyba Python lub Ruby będzie najodpowiedniejsze. Jeśli lubisz ekstrawagancję możesz spróbować server-side JavaScriptu w postaci np. http://nodejs.org/ . Tylko w przypadku zarówno Pythona jak i Ruby jest o wiele węższa oferta hostingowa niż dla PHP a dla JNode będziesz właściwie musiał wykupić jakiegoś VPSa :stuck_out_tongue: