Zamienniki baterii - czy warto?

(Kasztaniasty) #1

Witam,

Bateria w moim telefonie jest już bliska śmierci więc postanowiłem że najwyższy czas ją wymienić.

Zależy mi głównie na jak najdłuższym działaniu telefonu i przeglądając różne oferty zauważyłem że oryginalne baterie mają 950mAh przy czym tańsze zamienniki 4950mAh. Teoretycznie na takim zamienniku telefon powinien działać znacznie dłużej, ale jak to się ma w praktyce ?

Czytałem gdzieś że parametry na naklejce takiej baterii nie idą w parze z faktycznymi jej właściwościami i telefon działa krócej.

Druga kwestia czy takie baterie są bezpieczne dla sprzętu ? Podobno nie podają takiego napięcia jak powinny tylko np. zawyżone, jak to może wpłynąć na sprzęt ?

Pytanie czy ktoś miał do czynienia z tymi bateriami ? kupić oryginalną baterię czy jej zamiennik ? czy telefon działa na niej dłużej ?

(Mariuszbudny79) #2

Praktycznie krócej.

Chińczyk na etykiecie wydrukuje wszystko co mu zleceniodawca poda.

Gdyby takie akumulatory istniały, to wszystkie telefony komórkowe miałby fabrycznie akumulatory o pojemności minimum 4000 mAh.

Odpuść sobie, kup akumulator oryginalny i nie poluj na "okazje" bo możesz trafić na podróbkę.

(Hitm3n) #3

Lepiej zainwestuj w jakiś 1000-1500 mAh, bo tamte >2000 mAh to chiński szajs, który nijak ma się z wydajnością i bezpieczeństwem (jakiś czas temu nagłaśniana sprawa wybuchających baterii w telefonach komórkowych).

(system) #4

Szajs nie szajs ale po zakupie takiej bateri musiałbyś zmienić ładowarkę na mocniejszą bo normalna nie będzie ci jej doładowywać

(Db2524) #5

Czemu? Jeśli napięcie jest takie same, to naładuje. Tylko jeśli jakimś cudem ta bateria miałaby 5000mAh, to ładowała by się odpowiednio dłużej. :stuck_out_tongue: