Zamienniki tuszu do Brother DCP-165C

Witam. Posiadam drukarkę firmy Brother, dokładniej mówiąc DCP-165C. Powoli konczy mi się tusz, więc zaczałem szukać zamienników. Ku mojemu zdziwieniu przedział cenowy to od 3 do 100 zł… Nie chcę narazić się na problemy z głowicami, dyszami itp. wiec może spytam na forum-czy ktoś uzywa zamienników tuszów? Jesli tak to jakich firm, jakie polecacie, ile kasy trzeba liczyć?

Używam zamienników od czasu, kiedy skończyły mi się oryginalne tusze, jakie dostałem z drukarką. Na początku kosztowały 15zł za jeden :slight_smile: były ok czerń mocna, trochę czasu minęło drukuję sporo i używam zamienników za 3zł czy tam nawet 1,50zł jeden tusz! co jest niesamowite. Kolory dają radę do szybkich niewymagających druków świetnie się spisują. Czasem przy dużej intensywności czerni, pojawia się odcień zielony. Drukarka funkcjonuje jak na razie ok. Zamienniki są trudne przy wyjmowaniu i mogą pobrudzić, ja mam brothera dcp-330c i jak włożę zamiennik to ledwo co wyjmuję.

wydaje mi się, że ryzyko uszkodzenia zawsze istnieje, nie wiem czy nie zasychają szybciej tylko bo często drukuję. ogólnie polecam,

pozdrawiam

Szukaj zamienników firmy PRYZMAT

Nie wiem jak w Brother`rze, ale ja mam Epsona RX620 i stosuję w nim praktycznie od początku (jakieś 2 lata) zamienniki - cały czas jednej firmy. Drukuję sporo. Różnica w kolorach jest widoczna, ale nie jest to uciążliwe. Czarny minimalnie jaśniejszy od oryginału. Wydruki foto “dają radę”; żadnych problemów z zasychaniem głowic, przy czym pamiętam o tym, by przynajmniej raz w tygodniu wydrukować choć jedną stronę “full color” (jeśli w drukowaniu akurat mam przerwę).

Zawsze można sprawdzić ofertę: KLIK

Witam raz jeszcze. Nadeszła chwila końca tuszy-więc wraca sprawa kupna zamienników :wink: Na allegro znalazłem tylko 2 kuszące mnie oferty:

Rainbow:

http://allegro.pl/item911288753_brother … c1100.html

Oraz Procolor:

http://allegro.pl/item905408536_brother … bstok.html

Ktoś spotkał się z tymi firmami? Ta druga chwali się nagrodą Komputer Świata… Ale czy rzeczywiście jest coś warta?

Dodane 21.02.2010 (N) 20:15

Dla mających podobny problem-wybrałem tusze firmy Procolor i jestem w pełni zadowolony-łatwa instalacja oraz jakość druku taka sama jak na oryginalnych :slight_smile: Polecam :wink: