Zamienniki tuszu HP 1410 nie drukują

Mam drukarkę hp 1410 na tusze hp 21 i 22. Od zawsze kupowałem drogie tusze oryginalne, ale od kiedy strasznie podrożały, postanowiłem przerzucić się na zamienniki. Miałem resztówkę tuszu kolorowego i kupiłem 2 zamienniki tuszu czarnego na allegro. Facet ma kilka tysięcy plusów i tylko kilka minusów, a co ważniejsze napełnia kartridże maszynowo, a te przychodzą profesjonalnie zabezpieczone. Kiedy zamontowałem zamiennik drukarka go nie wykrywała, ale drukowała normalnie. Po 4 mc tusz się skończył, także w kartridżu kolorowym. Postanowiłem wsadzić drugi zamiennik czarny mimo, że nie miałem kolorowego. Zamiennik się nie instalował, pomyślałem, że wysechł, więc kupiłem nowy komplet zamienników kolor + czarny. Niestety nowe zamienniki się nie zainstalowały, drukarka je widzi, czarny toner coś pomaże, ale to wszystko, nie mogę nawet wydrukować strony wyrównania pojemników konieczną do prawidłowej instalacji tonerów. Po wielokrotnym czyszczeniu głowic oraz próbie wyrównania pojemników drukarka nadal nie drukuje. Owszem strona testowa z napisem “HP deskjet” drukuje się ładnie, ale tylko w dużej czcionce. Oprócz tego zauważyłem, że z nowymi zamiennikami drukarka się “dławi” i zawiesza jak i program hp. Nie wiem co mam zrobić. Jak zainstalować te kartridże?

Kup oryginały i tusz w butelkach. To najtańszy i najlepszy sposób na drukowanie przy hp 21, 22. Zamienniki tych modeli mają kiepska trwałość i nie da się ich samodzielnie nabić. Reset chipu nawet nie jest konieczny, jeśli uzupełnisz tusz bez wyłączania drukarki.

A active jety nie pasuja ? Te akurat mają super jakośc.

Te są bardzo dobre i pasują do wielu modeli drukarek.

Często rozmawiasz sama ze sobą? :laughing: