Zamienniki tuszu


(Fidor555) #1

Witam!

Mam nadzieję że trafiłem do dobrego działu

Posiadam drukarkę EPSON Stylus SX 200

Poleciłby mi ktoś jakieś sprawdzone, dobre zamienniki tuszów?

(chciałbym uniknąć zabawy w nabijanie)


(altunyo) #2

Wejdź tutaj:

http://www.agawa.pl/atramenty-tusze-i-k … 515-679;10

Agawa jest sprawdzonym, godnym zaufania dystrybutorem, dającym gwarancję na sprzedawane wyroby. Polecam. (Nie kupuj nie sprawdzonych zamienników. Głowica drukująca jest bardzo droga.)


(Fidor555) #3

Dziękuje :slight_smile:

Zadam jeszcze jedno naiwne pytanie

Jak na idiotę przystało zakupiłem już raz zamienniki na allegro, zamiast najpierw zapytać

Drukarka drukowała… marnie

Czy to znaczy że kaplica i koniec, bo drukarka / głowica do wymiany (jeśli tak to zamiast tuszy kupie sobie inną drukarkę) czy… jest opcja że na tych tuszach @up będzie ok?


(rgabrysiak) #4

Prawdopodobnie trafiłeś kiepskiej jakości zamienniki stąd niska jakość wydruków. Jeżeli po wymianie ich na inne nadal drukarka będzie drukować tak samo, może warto zaopatrzyć się w oryginalne tusze?


(Fidor555) #5

Skorzystam z tematu i jeszcze o coś zapytam:

Tusze doszły, działają, chwała Ci altunyo :slight_smile:

Mam jednak… problem

Jeśli chodzi o kolory, drukarka działa jak marzenie (wreszcie)

Jednak czarny… gdzieniegdzie przerywa

W czym leży problem?


(altunyo) #6

Po zainstalowaniu nowych kartridży zalecane jest przeprowadzenie programowego czyszczenia głowic drukujących. (Umożliwia to przepchnięcie starego atramentu na zewnątrz. To jest ważne, bo atrament innego producenta może skrystalizować wewnątrz głowicy w kontakcie z innym.) Jeżeli nie pomoże, wskazane jest programowe, dokładne czyszczenie głowicy drukującej czarnej spod sterownika drukarki. Jeżeli i to nie pomoże- można przeprowadzić udrażnianie dysz drukujących głowicy za pomocą płynu do udrażniania zewnętrznego OCP. Płyn i instrukcja:

http://www.agawa.pl/plyn-do-czyszczenia … -4237.html

Jeżeli nawet to nie pomoże- pozostaje przeprowadzić udrażnianie głowicy drukującej płynem wewnętrznym OCP. Płyn i instrukcja:

http://www.agawa.pl/plyn-do-udrazniania … -4240.html

W drukarkach Epson nie ma potrzeby podgrzewania płynu udrażniającego. W tych drukarkach użycie płynu udrażniającego, a zwłaszcza wewnętrznego, z uwagi na konstrukcję głowicy zawsze należy traktować jako ostateczność, choć rokowania zawsze są pozytywne. Zakres ingerencji należy stopniować, zaczynając od tego co dała fabryka (programowe czyszczenie), kończąc na metodach radykalnych (płyny udrażniające). Pozdrawiam. :smiley:


(Frog) #7