Zamknięcie pokrywy laptopa wyłącza go- prolem

Od dwóch dni mam problem z laptopem. Przed wczoraj zaczął wyłączać się pod zasilaczem. Kilka minut i gasł, po naciśnięciu “powera” włączał się ekran i były na nim otwarte te okienka z których akurat korzystałam. Więc w sumie nie do końca się wyłączał, a tylko gasł. Na baterii było wszystko ok. Wczoraj problem zniknął ale pojawił się kolejny. Po zamknięciu pokrywy laptop po chwili się wyłącza. Tutaj już nie gaśnie tylko całkiem się wyłącza. W ustawieniach pokrywy nci nie zmianiałam, wszystko jest na opcję “uśpij” z której zawsze korzystam. 

Laptop to Lenovo G510. Ma równy rok.

Czy ktoś wie co mu odbija?

tak wiem poprostu wejdź w opcje zasilania i masz tam ustawienia tak jak skutek zamknięcia pokrywy lub plan zasilania zmień jeśli to nie pomoże to nie wiem niech ktoś inny ci podpowie ja nie znam się za bardzo… nie grzebe z systemie mam ustawione po swojemu i u mnie po wyłaczeniu zasilania “przycisk” wyłącz się  ekran a po zamknięciu pokrywy wyłącza się

Witam, spróbuj zmienić plan zasilania na wysoka wydajność. W ustawieniach będziesz musiała dokonać zmian, gdyż wcześniejsze ustawienia nie zachowają się. Mi to wygląda na uszkodzony czujnik położenia klapy, możesz to sprawdzić wchodząc do BIOS’u i poczekać na ten moment kiedy laptop się wyłączy, wykluczy to winę systemu. Jest jeszcze inna możliwość, miałem tak w przypadku swojego laptopa Acer Aspire v3-731g, winna była bateria, która powodowała zwarcie. Jeżeli laptop ma rok i obowiązuje gwarancja, to rozważył bym oddanie go do serwisu. Pozdrawiam

Gdy zmienie ustawienia tak, żeby zamknięcie klapy nic nie robiło to owszem laptop się wtedy nie wyłącza tylko chodzi nomalnie. Ale do tej pory było tak, że zamknięcie pokrywy go usypiało, teraz się po prostu wyłącza całkiem. Jeśli chodzi o BIOSa to jestem w tym kompletnie zielona.  

Bateria może robić zwarcie? Może zasilacz? Nie karzystam nigdy z laptopa na baterii. 

Jeśli chodzi o gwarancję to minęła kilka dni temu:-( 

Sorki za wcześniejszy post napisałem że będziesz musiał :slight_smile: Mój błąd za co przepraszam :slight_smile: Jak sprawa wygląda przy włożonej baterii i jaką wersję systemu posiadasz. Pozdrawiam

Na samej baterii laptop się usypia. Czyli tak jak powinno być. Wszystko co się dzieje, dzieje się tylko pod zasilaczem. 

Mam Windowsa 10.

Witam ponownie :slight_smile: Przyczyną może być ustawienie planu zasilania w tym przypadku. Jeżeli laptop jest zasilany tylko z sieci, to podczas utraty zasilania dane zapisane w pamięci ulegają wymazaniu. Sprawdź, czy masz w opcjach zasilania włączoną opcję uśpienia hybrydowego, w ten sposób dane są zapisywane na dysku twardym, co przy braku zasilania nie powoduje ich usunięcia :wink: W chwili obecnej nie podam dokładnie gdzie znajduję się ta opcja, gdyż jestem w pracy :stuck_out_tongue: Rano dam dokładniejsze namiary. Myślę że powinno to rozwiązać problem. Pozdrawiam.

P.S. opcja ta znajduje się w opcje zasilania ==> uśpienie ==> zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego :slight_smile:

Dzięki, jak będę w domu (tym razem ja jestem w pracy:) ) to sprawdzę tą opcję. Powinna być włączona, tak?

Wczoraj wieczorem siedząc jeszcze przy laptopie, po zamknięciu pokrywy przeszedł w stan uśpienia, nie wyłączył się. Dziwne to, raz się wyłącza a raz nie.

Tak powinna być włączona :slight_smile:

Nie mogę znaleść tej opcji :frowning:

Bez tytułu.png

Witam, kliknij przy planie zasilania zrównoważony ==> zmień ustawienia planu ==>  później w kolejnym oknie zmień zaawansowane ustawienia zasilania ==> otworzy się okienko opcje zasilania :slight_smile: w drzewku masz opcje uśpienie klikniesz na ten plus przy tej opcji ==> zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego ponownie na plus przy tej opcji i powinno być włącz, jeżeli nie jest to klikniesz na ustawienie i będzie z rozwijanego menu opcja włącz lub wyłącz, oczywiście wybierasz włącz  :) Później klikasz zastosuj i ok. Pozostałe okna możesz zamknąć :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Znalazłam :slight_smile: ale w ogóle dziś jest wszystko ok z laptopem, nie wyłącza się ani nic. Nie  weim o co mu chodzi.

Jeżeli laptop jest zasilany tylko z sieci, wówczas nawet niewielki skok napięcia, lub chwilowy brak zasilania spowoduje jego wyłączenie, gdyż przechodzi on w stan niskiego poboru energii podczas uśpienia:) Dlatego też może się tak dziać. Jeżeli pojawi się jeszcze ten problem to pisz:) Pozdrawiam