Zamknięcie pokrywy wybudza komputer

Czy ktoś spotkała się z takim zachowaniem laptopa? Usypiam komputer, zamykam klapę i laptop się wybudza. Nie mam opcji uśpienia i zamknięcia klapy. Jakieś pomysły? Laptop to Lenovo t14s, win 11.

Pokaż screena z „wybierz skutek zamknięcia pokrywy” w opcjach zasilania.


Proszę. Jest zrzut, tyle że chyba nic nie wnosi. Nigdzie nie znalazłem opcji, żeby zamknięcie pokrywy włączało kompa.

Zrób odwrotnie, nie usypiaj lapka z poziomu systemu, tylko zaznacz „po zamknięciu pokrywy” dla baterii lub (i) jak jest podłączony [jak ci pasuje] „uśpij”.
Wówczas zamknięcie pokrywy go uśpi.
Usypianie z poziomu systemu może źle działać, jak masz zaznaczoną opcję szybkiego uruchamiania…może wtedy się lapek wybudza.
Sprawdź.
Poza tym, jak zamykasz pokrywę to skąd wiesz, że lapek się wybudza, otwarcie jej powoduje przy szybkim uruchamianiu, że system od razu wstaje i wygląda jakby lapek w ogóle nie był uśpiony.

W momencie uśpienia dioda zaczyna powoli pulsować. Przy wybudzaniu, czy po wciśnięciu przycisku, czy właśnie po zamknięciu klapy - świeci ciągle. Niestety nie mogę ustawić uśpienia poprzez zamknięcie klapy - zbyt często jest przenoszony z miejsca na miejsce w ramach pomieszczenia/pomieszczeń, a klapa musi być zamknięta i musi działać :-(. Co do szybkiego uruchamiania - różne opcje były sprawdzane. Efekt taki sam, niestety.

OK no to poczekaj jeszcze na kogoś kto ma lapka z systemem Windows 11- może coś podpowie, dlaczego klapa ci go wybudza przy uśpieniu.
Swoją drogą co się dzieje jak przycisk zasilania jest na uśpij i zamknięcie klapy również?
Jej otwarcie powinno chyba go dopiero wybudzać…

Ok. Dzięki.

Próbowałes tego?

właśnie sprawdzam. Daj kilka minut.

W przypadku zamknięcia pokrywy przechodzi wtedy w uśpienie i wybudza się po otworzeniu. Jeśli chodzi o podstawowy problem, to pozostaje bez zmian.

No to teraz nie rozumiem, chodziło ci o to, żeby po zamknięciu pokrywy był w stanie uśpienia.
Teraz tak jest przecież?
Acha chcesz chyba, żeby w ogóle się nie wybudzał niezależnie od stanu pokrywy.
No to nie wiem, ktoś mądrzejszy może podpowie, dlaczego pokrywa go wybudza przy zamknięciu, czy też jej otwarciu a jest ustawiona na nic nie rób.

:slight_smile: Chodzi o to, żebym mógł go uśpić przyciskiem i zamknąć pokrywę (żeby się wtedy nie wybudzał). Nie może być tak, że zamknę pokrywę i się uśpi. Pokrywa ma tylko przy otwieraniu wybudzać komputer. Zbyt często jest zamykana pokrywa przy np. jednocześnie wykonywanych pomiarach.

Zajrzyj tu.

Rzecz dotyczy między innymi informacji udzielanej przez polecenie powercfg /lastwake

Możesz próbować migrować na Linux Mint/Ubuntu lub Chrome OS Flex jak 99% oprogramowania „firmowego” działa z przeglądarki lub z pomocą Wine: