Zamknięcie serwera Jabbera

Chciałbym oficjalnie poinformować, że 1 września 2018 r. zakończymy oferowanie konta Jabbera w ramach portalu dobreprogramy i domeny dobreprogramy.im. Był to fajny projekt, z którego w szczytowym momencie korzystało kilkaset użytkowników. Niestety czas płynie nieubłaganie i Jabber przeszedł już do lamusa - wyparł go Facebook Messenger, Slack i inne “fajniejsze” narzędzia. Dzisiaj z naszego serwera korzysta regularnie kilka osób (poza redakcją, która sama przestała korzystać z Jabbera na rzecz Slacka już grubo ponad rok temu). W związku z tym nie możemy dłużej utrzymywać serwera, bo jest to zwyczajnie nieopłacalne i utrudnia bieżącą konserwację systemów w ramach całej infrastruktury… Liczymy na zrozumienie :slight_smile:

1 polubienie

O ile nie rozumiem kompletnie idei takich projektów tutaj na DP. Tak bardziej nie rozumiem dlaczego jako wieloletni czytelnik a później aktywny użytkownik pierwszy raz słyszę o istnieniu serwera XMPP od DP więc nie dziwi brak zainteresowania. Jak można nie promować swoich własnych usług?

Zapraszamy na Discorda :wink:

1 polubienie

Ja też “nie rozumiem”, skoro nastąpiło to hucznie w 2010 roku, w postaci dobreprogramy.im, nie wspomnę o “intrygującej” pozycji “Jabber” w ustawieniach każdego konta w DP, wystarczyło “aktywnie” tam kliknąć…ale mniejsza z tym, to już archeo.

Ja pierwsze słyszę, aby DP miał swój Jabber a tym bardziej, nie widziałem, aby promował swój produkt. I teraz redakcja DP się dziwi, że musi zamknąć.

Zagadnienie trzeba było brać nie na słuch, tylko wzrokowo, widząc taką opcję w ustawieniach swojego konta…

1 polubienie

A będzie przekierowanie na główną portalu czy domenę dopadnie phishing / scam / fake itp.?

Hej,

Ja tam z Jabbera korzystałem i to dość sporo, szczególnie gdy powiadomienia z forum - opartego jeśli dobrze pamiętam na PHP BB 3.x - oraz z portalu lądowały bezpośrednio na komunikatorze. Ale faktycznie to zamierzchłe czasy… Cóż, przyjdzie usunąć to konto z WTW.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie musisz mi pisać, czym jest Jabber, bo doskonale wiem, tylko nie wiedziałem i nie widziałem, aby DP to miało:)

Gdzież bym śmiał, tylko Ci “zacytowałem” fragment z ustawień “twojego” konta.

Ale teraz już widziałeś i wiesz…a że “troszkę” za późno, to już inna bajka, zresztą aktualnie bez znaczenia…

A tak sobie pomyślałem, że dla potomności zrzut ekranu zrobię:

3 polubienia

szkoda tylko, że Discord dość luźno traktuje dane klientów i ma niewolnego klienta

Działające zaproszenie:

Dobra aktualizacja

Zaproszenie działa, coś musiałeś źle zrobić. Sprawdziłem przed sekundą.

Polecam Safari i zepsute przekierowania do Discorda :+1:

Safari 5.1 na Windows?

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.