Zamknięte porty(?)

Witam,

problem jest następujący. Przy próbie połączenia z “serwerem” wyskakuje komunikat z opisem błędu. Jest on zawsze podobny tego opisu: “Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia”. To jest komunikat z µTorrent, dodatkowo nie może połączyć się z eMule (tam jest komunikat: “Na liście serwerów do podłączenia nie znaleziono poprawnych wpisów”), to samo jest z grami MMO (“server logon down”). Oprócz tego, internet działa normalnie, pliki się ściągają, można się logować do komunikatorów. Jak myślicie co się dzieje?

Z góry dzięki!

To zapora blokuje Ci połaczenie.Zaporze systemowej pozwól na połączenie z tymi programami.Jeśli chodzi o Emule to Ustawienia-Serwery-Lista i wklej to:

http://www.server-met.de/

http://ed2k.2x4u.de/index.html

http://ocbmaurice.no-ip.org/slist/serverlist.html

http://www.gruk.org/list.php

http://www.server-list.info/

Zapisz zmiany i zrestartuj emule .

Zaznacz także Aktualizuj liste serwerow podczas uruchamiania i Aktualizuj liste serwerow przy podłączeniu kliknij zastosuj i ok

Zrobiłem jak pisałeś, z tą zaporą i z emule. Nadal jest tak samo.

Używasz routera?

Jeśli tak będziesz musiał odblokować w nim porty dla Utorrenta i Emule.

Jeśli posiadasz zaporę, również trzeba to zrobić. Niestety w dużej ilości przypadków, manualnie trzeba wprowadzić regułę.

Nie używam routera, a już kilka razy bawiłem się z zaporą, bezskutecznie.

Posiadasz Neostradę albo UPC?

Czy może należysz do jakiejś wiekszej sieci?

W pierwszym wypadku, problemem może być tylko zapora lub Livebox.

W drugim, wiem, że w sieciach osiedlowych często trzeba poprosić admina o odblokowanie danego portu.

Mam modem z Neostrady, ale już kilka razy bawiłem się z zaporą. Może ma na to wpływ dziwne działanie sieci LAN? Problemy z siecią miałem jakieś 2 tyg. przed tą awarią internetu. Po automatycznej konfiguracji sieci, utworzył się mostek, a na drugim komputerze można było tylko grać(odbierał pakiety poprawnie). Nie można było wymieniać się plikami, korzystać z internetu(na drugim komp.). mostka i połączenia lokalnego nie można było wyłączyć, bądź usunąć. Po “odinstalowaniu” mostka w menadżerze urządzeń, można było dodatkowo wymieniać się plikami, ale w żaden sposób nie można było wyłączyć/usunąć połączenia lokalnego. Zainstalowałem ponownie sterownik sieci, konfigurowałem znowu, nie pomogło.

Edit:

Po 2 dniach od napisania ostatniego posta, przeglądarki odmówiły posłuszeństwa, choć strony www dalej były pingowane, zrobiłem formata, i wszystko jest po staremu ale nie mam pojęcia co się działo z sieciami. Dzięki za pomoc!