Zamoczony Pendrive


(Ploki622) #1

Witam, przez przypadek wyprałem dzisiaj rano pendrive taki http://www.allegro.pl/item504526905_salon_kingston_dt100_pendrive_2gb_20mb_fvat_24h.html czy jest jakiś sposób na przywrócenie jego działanie nie chodzi mi nawet o dane na nim zachowane??


(system) #2

wysuszenie. wez go w spirytus. spirytus nie zawiera wody i do tego ja z niego wyciagnie. tylko przemyj dokladnie ten pendrive .. i potem go zostaw na kilka dni na wysuszenie. :-D, tylko nie na grzejniku. poloz go na polce. w temp pokojowej tak z 3-5 dni niech sie suszy. :slight_smile:


(Ploki622) #3

A może być spirytus salicylowy bo tylko taki mam i jak długo ma leżeć w tym spirytusie??


(Pawel Ciacho) #4

Ja 3 tygodnie temu wyprałem mp4. Proszek chyba zrobił swoje:)


(system) #5

CZYSTYM SPIRYTUSEM> :lol:


(Dav4dav4) #6

Najlepiej to spróbuj wciągnąć go z tej rozsuwanej obudowy i przeczysć całą płytkę spirytusem. Poczekaj kilka dni i sprawdź :wink:


(sosen86) #7

spirytus zawiera wodę :stuck_out_tongue: najlepiej odczekać i może akurat chociaż małe szanse ale kto wie :stuck_out_tongue:


(system) #8

ty zawierasz wode,! czym suszysz telefon np? po zalaniu? wycagasz baterie i obmywasz go spirytusem! bo spirytus pochlania wode. obmyj wlasnie jak podal juz ktos zebys zdjal obudowe i polal spirytusem, potem poczekaj kilka dni.. i zobacz czy dziala:) potem daj znac.. co i jak :smiley:


(Sirpasztet) #9

J.w spirytusem przemyć, ew. wodą destylowaną(w ostateczności). Najlepiej byłoby wsadzić go do wanienki ultradźwiękowej, ale przy pendrivie szkoda z tym zachodu.


(Ploki622) #10

Dobra zrobiłem tak jak kazaliście z tym spirytusem na piesze za jakieś 3 dni czy to coś dało


(sosen86) #11

ja nie napisałem że tak sie nie robi tylko że spirytus zawiera wodę bo nie masz dostępu w warunkach domowych do 100% spirytusu :stuck_out_tongue: jak już tak chcesz brać wszystko na poważnie :stuck_out_tongue:


(Slownikex) #12

Ja mojego Kingstona wyprałem już ze 4 razy. Za każdym razem suszyłem go może z 1 dzień. Śmiga już tak ponad 0.5 roku :slight_smile:


(Ploki622) #13

Po paru godzinach od zamoczenie znowu działa :slight_smile: