Zamontowane 4gb ramu, a pokazuje 2gb! Windows 7

Witam!

Mam kolejny problem. Powiem krótko: tydzień temu zamontowałem dodatkowe 2gb ramu aby mieć 4gb. Jednak po zamontowaniu w windows’ie 7 pokazuje 2gb ramu. Mam wersję 32bit systemu, ale mimo to powinno pokazywać co najmniej 3gb (przynajmniej tak mi się wydaję). Kości są zamontowane w odpowiednich slotach! Prosiłbym o szybką odpowiedź, ponieważ nie chcę zmarnować prawie 100zł na niedziałającą pamięc!! Z góry wielkie dzięki! :slight_smile:

Zobacz czy przy starcie komputera (jak bios sprawdza podzespoły itp.) czy pisze, że jest 4 GB pamięci. Rozmiar tam będzie w KB. Jak będzie 2 GB to spróbuj docisnąć mocniej kość do płyty głównej.

jeśli masz system 32bity

to pokaże tylko 2GB

http://pl.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

jaki dokładnie masz system możesz sprawdzić tym

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog … 15677.html

:slight_smile:

Podaj jaką masz płytę główną (producent i model) oraz jakie kości pamięci masz (nowe i stare) - będzie nam łatwiej Ci pomóc.

Poza sugestią poprzednika może zamontuj same tylko nowe kości (w miejsce tych starych) i sprawdź, jak one są wykrywane i czy działają. Potem dołóż wcześniejsze kości i ponownie sprawdź w BIOSie i Windows.

Microsoft Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model GA-880GA-UD3H (Socket M2)

Dostawca Chipsetu AMD

Model Chipsetu 880G

Rewizja Chipsetu 00

Dostawca mostka południowego AMD

Model mostka południowego SB850

Rewizja mostka południowego 40

Temperatura systemu 40 °C Typ DDR3

Rozmiar 4096 MBajtów

Kanałów 1

Opóźnienie CAS# (CL) 9 taktów

Opóźnienie RAS# do CAS# (tRCD) 9 taktów

RAS# Precharge (tRP) 9 taktów

Czas Cyklu (tRAS) 24 taktów

Czas Cyklu Banku (tRC) 33 taktów

Command Rate (CR) 2T

Pamięć Fizyczna

Zużycie Pamięci 61 %

Całkowita Fizyczna 2.00 GB

Dostępna Fizyczna 798 MB

Całkowita Wirtualna 7.00 GB

Dostępna Wirtualna 5.58 GB

SPD

Liczba Modułów SPD 2

Slot #1

Slot #2

Dodane 03.12.2012 (Pn) 17:55

Zdjęcie : http://imageshack.us/photo/my-images/62/windows7sp.png/

Ciekawe, płyta powinna obsługiwać do 16 GB pamięci RAM.

A sprawdziłeś tylko tę jedną kość jak ją zamontujesz w kompie, to czy startuje i jak ją widzi? Może włożyłeś tę kość w niewłaściwy slot (tam są 2 pary) - zajrzyj do instrukcji (książeczki), do sekcji o obsadzaniu banków pamięci.

Ewentualnie spróbuj potem zamienić te kości miejscami.

Dzięki będę próbował, napiszę jak coś spróbuje zrobić

:slight_smile:

Poprzekładaj kości, sprawdzaj w BIOSie, będzie szybciej. Kostki czasem się nie widzą, taki urok ramów :wink:

Niestety nie działa jest ciągle to samo. Chyba,że trzeba coś zrobić w biosie, a ja się nie znam. Ale z tego co mi się wydaję jest chyba włączony dual :slight_smile:

A i próbowałem też zmienić limit maksymalnej pamięci w msconfig/rozruch/opcje zaawansowane (domyślnie mam to wyłączone), ale jak zmienię na 3072MB lub 4096MB (w biosie przy włączaniu komputera pokazuje 4094MB) zmienia się z powrotem na 2048MB!

Nie chcę nic sugerować, ale możesz mieć po prostu wadliwego spiraconego Ultimate. (mało kogo stać na taki wydatek, chyba, że to licencja od MSDN/Technetu).

Proponuję zdobyć wersję Enterprise ze strony MS lub poszukać pewniejszego obrazu wersji RTM.

A nie bawiłeś się aby Sunrise Seven? Tam jest taka opcja, wydajność, odblokuj obsługę do 128GB ram. Na niektórych systemach to nie działa i widać tylko jedną kostkę (lub bank pamięci).

Dzięki wielkie wszystkim. Pomogło przestawienie opcji “odblokuj …128GB pamięci ram” w sunrise seven :slight_smile:

Temat uważam za zamknięty :smiley: