Zamontowanie kamerki z przodu telefonu

Da się zamontować kamerkę z przodu telefonu? <android> <Motorola moto e >

Z tego co widzę, to ten właśnie model Motoroli nie ma przedniej kamerki. Czy możesz przednią kamerkę zamontować? Niestety, nie możesz. Nie ma takiej możliwości.

Hmmm. Ale czy można jakoś dokupić kamerkę i ją najzwyczajniej podłączyć? Jakby… są może takie małe kamerki internetowe do telefonów?

Istnieją kamerki z bluetooth, ale chyba nie ma aż tak małych aby można je było “wygodnie” przyczepić do telefonu…

A może coś na zasadzie bezprzewodowej myszki do laptopa? 

Kamerka bluetooth… :wink:

PS. Pierwszy link prowadzi do obiektywu dla tel., ot przyczepiasz go do oczka aparatu, poszerzając np. “panoramę” zdjęć (fotografem nie jestem, ale szłyszałem coś o obiektywach “rybie oko” i chyba takie coś pokazane jest w tym linku).

Drugi link to wykorzystanie istniejącego aparatu jako pada/joystick’a, a trzeci to aparat tel. do bezpośredniego podpięcia pod płytę główną słuchawki (tel. bez aparatu raczej nie posiada odpowiedniego gniazda, chyba że zastosowane mobo było/jest stosowane w modelach z kamerką. System w smarcie raczej nie ma tu znaczenia, bardziej długość taśmy i zastosowane gniazdo. Wątpię by udało się Tobie “zamontować” tego rodzaju kamerkę, bez odpowiedniej wiedzy o elektronice i narzędzi (jeśli w ogóle tel. na to pozwala).