Zamontowanie kamerki z przodu telefonu


(Malinowypatryk) #1

Da się zamontować kamerkę z przodu telefonu?


#2

Z tego co widzę, to ten właśnie model Motoroli nie ma przedniej kamerki. Czy możesz przednią kamerkę zamontować? Niestety, nie możesz. Nie ma takiej możliwości.


(Malinowypatryk) #3

Hmmm. Ale czy można jakoś dokupić kamerkę i ją najzwyczajniej podłączyć? Jakby… są może takie małe kamerki internetowe do telefonów?


(manieKMP) #4

Istnieją kamerki z bluetooth, ale chyba nie ma aż tak małych aby można je było “wygodnie” przyczepić do telefonu…


(Malinowypatryk) #5

A może coś na zasadzie bezprzewodowej myszki do laptopa? 


(manieKMP) #6

Kamerka bluetooth… :wink:

PS. Pierwszy link prowadzi do obiektywu dla tel., ot przyczepiasz go do oczka aparatu, poszerzając np. “panoramę” zdjęć (fotografem nie jestem, ale szłyszałem coś o obiektywach “rybie oko” i chyba takie coś pokazane jest w tym linku).

Drugi link to wykorzystanie istniejącego aparatu jako pada/joystick’a, a trzeci to aparat tel. do bezpośredniego podpięcia pod płytę główną słuchawki (tel. bez aparatu raczej nie posiada odpowiedniego gniazda, chyba że zastosowane mobo było/jest stosowane w modelach z kamerką. System w smarcie raczej nie ma tu znaczenia, bardziej długość taśmy i zastosowane gniazdo. Wątpię by udało się Tobie “zamontować” tego rodzaju kamerkę, bez odpowiedniej wiedzy o elektronice i narzędzi (jeśli w ogóle tel. na to pozwala).