Zamówienie komputera na x-kom

Witam

Mam dylemat bo zamówiłem mejlowo komputer na x-kom z tym że w ustaleniach emailowych była mowa że 3 raty będą darmowe w ramach promocji oraz ustaliłem że Windows’a zainstaluje sam w celu niższych kosztów komputera. Jak się okazało darmowa promocja się skończyła jak przychodzi do podpisania umowy ratalnej, a Windows’a zainstalowali… Więc koszty znacznie wzrosną i nie wiem czy mogę odstąpić od umowy i nie brać tego komputera?

Wg mnie tak bo warunki finansowania i sam produkt się zmienił w stosunku do ustaleń, choć nie wiem jakie są u nich zasady.

Teoretycznie umowe na odleglość można wypowiedzieć w ciągu 14 dni ale tutaj złożyli ten komputer…

Poproś jak najszybciej sklep o opinię. W razie dalszych wątpliwości idź do miejskiego rzecznika praw konsumentów.

1 polubienie

Nic nie podpisałeś? Jeśli podpisałeś to czemu to zrobiłeś wiedząc że zostałeś oszukany?

Może @x-kom.pl zajmie się sprawą?

Nic nie podpisywałem. Jedynie mejlowo.

Umowę zakupu można zawrzeć również ustnie, a wiec mailowo także :slight_smile:Inna rzecz najistotniejsza, że jeżeli Oni proponowali Ci ten system ratalny lub mówili, że w nim możesz jeżeli u nich kupisz (i nie podali np. daty, że do piątku), to możesz podpierając się mailami odmówić odbioru i podpisania, gdyż uzgodnionewarunki są inne od tych zapisanych w umowie. Per analogia: "Ile kosztuje ten chleb? “5 złotych” “proszę” “Jeszcze dwa złote!” “Za co, miało być 5!” “Teraz jest już siedem, płać Pan, bo zapakowałem!”

Przysługuje ci 14 dni zwrotu. Skorzystaj z nich.

Więc maile są dowodem zawarcia umowy.

1 polubienie

Nie od towaru wykonanego na specjalne zamówienie pod klienta

1 polubienie

Towar nie został wykonany na specjalne zamówienie klienta, a dodatkowo nie jest zgodny z tym zamówieniem.

@janusz_pro

Firma @x-kom.pl to nie firma widmo, więc na pewno uda Ci się dojść do porozumienia. Nie ma się co martwić na zapas.

Masz racje, na to trzeba czasem uważać np. okulary kupione przez internet - reklamować można same oprawki, a z soczewkami może być problem.

A jeśli zrobią Ci z niepoprawną korekcją albo dadzą antyreflex i będą kazali za niego dopłacić?

Towar niezgodny z zamówieniem nie zobowiązuje do zawarcia umowy. Dlatego właśnie sprzęt poskładany na zamówienie, który odbiega od szczegółowej specyfikacji, która została ustalona wcześniej z klientem, można bez problemu odrzucić.

1 polubienie

Janusz_pro, prosimy Cię o przesłanie nam w wiadomości prywatnej numeru zamówienia. Umożliwi nam to sprawdzenie Twojego zamówienia oraz odnalezienie rozwiązania.