Zamówienie neostrady - Co i jak?

Temat został umieszczony w dziele Sieci komputerowe , gdyż nie pasował do innych sekcji. Jeżeli temat powinien znajdować się w innym miejscu proszę o przeniesienie.

 

Od dawna zabieram się do zamówienia Neostrady 80mb/s, więc postanowiłem, że przez zamówieniem bardziej zgłębię temat jej instalacji, gdyż kilku moich znajomych mówiło, że mogą z tym być problemy. Nie posiadam gniazdka TP, jednak zauważyłem, że przed domem są dwa pionowo położone kable, z małymi gniazdkami na których widać telefon, więc wnioskuję, że są to kable TP (Moi sąsiedzi mają telefon). A więc pytanie pierwsze jak przebiega instalacja neostrady? Ściślej mówiąc, co robią monterzy po przyjeździe? Zauważyłem na stronie TP, że są dostępne Zestawy Instalacyjnie, więc nasuwa się następne pytanie: czy po zamówieniu zestawu instalacyjnego można w umowie zrezygnować z modemu? Ostatnie, jednak najważniejsze pytanie: Ile kosztuje tylko i wyłącznie instalacja gniazdka TP bez konfiguracji modemu? (skonfiguruję go sam)

 

Nie prościej zadzwonić na infolinię TP i wypytać się o takie rzeczy ?

Jakoś podziękuję, sprawdź opłatę za min…

Na ile się orientuję to odpowiem

1.To że ty wnioskujesz, że przechodzą linię przed domem nie jest oczywiste co do bezproblemowego zakupu Neostrady - nie jesteś ich klientem na tą chwilę :slight_smile: Znam w mojej miejscowości przypadki że doproszenie się założenia internetu (Neostrady) dla nowego klienta nie było proste.

  1. Mam nadzieję że masz świadomość co twojej opłaty za usługi będzie się składała z opłaty za Neostradę i za utrzymywanie linii.

  2. Gdybyś miał już telefon to sama instalacja mogłaby przebiegać bez jakiegokolwiek udziału monterów bo to byłoby zbyteczne - aktywowanie usługi jest dość proste = robiłem to w kilku domach łącznie z moim ale tobie trzeba pociągnąć kabel i założyć gniazdo telefoniczne co muszą zrobić monterzy firmy i nie jestem w stanie powiedzieć ile na to będziesz czekał.

  3. Mówiąc krótko wszystkiego teoretycznie się dowiesz pod numerem 801 505 505 lub http://www.orange.pl/kid,4002009501,id,4002235565,title,Neostrada-,article.html 

Montaż lini jest odpłatny czy bezpłatny? Chodzi mi tylko o to gniazdko, gdyż dalej sobie sam poradzę.

Przed domem czyli gdzie? Na elewacji budynku, czy poza działką bo to jest różnica. Jeśli “na budynku” to nie powinno być problemu z wykonaniem instalacji. Jeśli natomiast mieszkasz w domku jednorodzinnym a “gniazdka” są poza działką to już wymaga wykonania całego przyłącza a to już spory koszt.

Chyba nie doczytałeś… przecież zestaw instalacyjny to właśnie modem. Musiałbyś zrezygnować z zestawu :slight_smile:

Po drugie… jeśli zrezygnujesz z modemu to skąd go weźmiesz?

To nie jest standardowy modem tylko z obsługą technologii VDSL (wymagana dla opcji do 80Mb)

 

Za konfigurację modemu nie płacisz nic. Podłączenie gniazdka w ramach tzw.  opłaty aktywacyjnej (tylko w wypadku gdy do wykonania jest instalacja. patrz wyżej) 

 

A tak poza tym to zapytaj najpierw np. na infolinii czy usługa Ci “pójdzie” bo aby uzyskać 80Mb musisz mieszkać blisko centrali :slight_smile:

80mb/s pójdzie, babcia mieszka niedaleko i ma 64mb/s, kabel jest na budynku w którym mieszkam, sąsiedzi mieszkają na parterze. Co do modemu, to coś pokręciłeś, gdyż zestaw instalacyjny się chyba kupuje, a przy umowie masz coś takiego jak do wyboru 2 całkowicie inne niż w zestawie modemy

Masz troszkę racji… zestaw do niedawna się kupowało (sam tak miałem). Obecnie w związku z nową “promocją cenową” nie ma już zestawów. Zamieniono na modem który tylko dzierżawisz - za 1 zł. FunBoxa lub 10 zł. Liveboxa 3.0. Cennik zestawów już nie dotyczy.

Może być tak że te 64mb/s to max jaki też do Ciebie dojdzie. Co z tego że zamówisz sobie neo 80 jak dostaniesz tylko 64. Nie żałuj kasy na minute za połączenie z TP. Lepiej wydać tą dychę za rozmowę i dowiedzieć się wszystkiego niż oczekiwać jasnych odpowiedzi tu na forum, bo przecież nie jesteśmy fachowcami z TP aby wiedzieć wszystko. Zauważ że na stronie Orange prędkości masz do 80mb/s, a nie równe 80 mb/s czy gwarantowane 80mb/s. Lepiej zadzwoń dowiedz się wszystkiego. Później będziesz płacił za 80mb/s a otrzymasz 64 albo mniej

 

 

Ja mam 10mb/s, maksymalnie mogę mieć 25mb/s mieszkając na początku swojej miejscowości, a ludzie którzy mieszkają na końcu (około 4 km dalej) ledwo wyciągają 6 i to nie zawsze.

 

Nie doczytałem się jednej ważnej informacji, albo ją przeoczyłem. Otóż aby mieć Neostradę musisz posiadać numer telefonu TP, co wiążę się z dodatkowym abonamentem, lub możesz też płacić za utrzymanie linii co wcale nie jest dużo tańsze od najniższego abonamentu. Już próbowałem u siebie zrezygnować z telefonu bo jest mi on zbędny. Próbowałem kilka razy i zawsze słyszałem tą samą śpiewkę że się nie da. Zaprzestałem na zmniejszeniu abonamentu do minimum czyli jakieś 25zł miesięcznie.

Jakoś 64mb/s kiedy mam umowę na 80mb/s jest dla mnie bardzo dobre, szczególnie jak na wiochę, gdzie mieszkam… Tutaj zwykle korzystają z radia 4 lub 8mb/s i się cieszą, a jakbym nawet miał 30mb/s na umowie 80mb/s to i tak bym się cieszył.

Tu masz koszt przyłączenia za 1.01 zł tylko trzeba wybrać którąś z ofert ;

http://www.orange.pl/kid,4002234826,id,4002360774,title,Przylaczenie-w-dobrej-cenie,article.html

Żeby mieć neostradę nie można mieć tego najniższego abonamentu. Utrzymanie łącza to 29zl, a zawieszenie linii tel. to 22zl.

Jak ktoś się boi numeru 801, a ma komórkę w Orange to dzwoni na *100 i za połączenie płaci 1,50zł

Lub może po pisać z pomocowa techniczna z FB Orange. Dos szybko odpisują i w miarę skutecznie.

 

To jaka będzie miał prędkość, to nie okaże się dopiero jak poprowadzą kabel i go skrosują pod usługę  ?? bo teraz to do kogo maja to sprawdzić, tylko do sąsiada. A sąsiad może mieć 64, a ty 24. po niżej  nie może spaść.

PS: co to za wioska ze 80 masz dostępna. I chyba Lepiej się opłaca już Miec FunPack nie wiele droższy a jest ten VoIP i niby TV 108zł

To prawie 40 zł więcej, rzeczywiście mała różnica :stuck_out_tongue:

Ja rezygnuję z Neostrady (czekam do końca umowy), bo u mnie szybciej działa LTE w Orange 47/25 Mb/s (45zł, obecnie 30 zł), a Neo ma 14/1 Mb/s (obecnie 92 zł z zawieszoną linią) - taka lipa :frowning:

Z tą kwotą to strzelałem, dlatego użyłem słowo “jakieś” bo nie pamiętałem ile dokładnie na pewno mam tą najniższą opcje z możliwych czyli Plan na każdą kieszeń 29.90. A to że nie da się najtańszego przy neostradzie to ściema. Parę razy próbowałem zmienić, też mówili że się nie da i że muszę mieć telefon minimum 50 zł abonament, aż w końcu któryś konsultant powiedział że się da i się dało. Więc jak CI powie że się nie da, zadzwoń jeszcze raz, trafisz do innego konsultanta i pewnie będzie inna gadka… Ja im w sumie powiedziałem że zastanawiam się nad zmianą operatora bo mi się umowa kończyła, może to jakoś poskutkowało.

@Remix

Skąd ty wziąłeś te 40zł ??

Rożnica miedzy samą Neo a FunPack to 20zł, a w tym mamy TV dekoder LB2 za 0zł i telefon bez limitów na stacjonarne w PL i w sfera 1, oraz do USA na komórki.

Do tego trzeba dodać ze sa rabaty Orange Open jak ktoś posiada Kom. w Orange. Od 11 kwietnia wchodzą nowe promocja na ten rabat. A no i przy umowie na 2 lata dostajemy dysk za około 200zł

(Nie żebym reklamował Orange, bo mam ich dość, ale jak się nie ma tego co by się chciało, to się musi lubić to co się ma)

 

Kiedyś można było zawiesić telefon za 22 Dzis już tego nie ma. (choć nie jestem pewien czy przy samej opcji Neo tez tak jest)

Piszesz 108 zł za pakiet, a 69 zł kosztuje sama Neo, ale fakt zapomniałem, że jeszcze zawieszenie numeru za 22, co w sumie daje kwotę 92 zł :slight_smile:

@Remix

Podaje prawdziwy koszt nie reklamowy, i jak pisałem chyba nie ma już opcji z zawieszeniem. A na pewno przy pierwszym zamawianiu  bez kabla i tel. Musi abon, albo opłatę za utrzymanie łącza.

 

Z ciekawostek , U mnie kładą Kabelki. Byłem w gminie zapytać co to jest. Dostałem odpowiedz ze Chyba Kłodą infrastrukturę pod  internet szerokopasmowy w ramach inwestycji Unijnych, ale gmina nic nie wie, niby że pozwolenia i itp. gdzieś od górnie zostały nadane heheh

Opcja z zawieszeniem jest, bo z niej korzystam. Niemniej przy pierwszym podłączeniu może nie być. Ale… telefon możesz zawsze zawiesić, więc jak podłączą to można od razu iść i zawiesić.

Telefon zawsze można zawiesić.

Tylko teraz w FunPack jest automatycznie wliczona opłata za kabel.

W samej możliwe ze jest taka opcja ze dopuszczają to.  Nie pytanie czy masz tak tylko kiedy przedłużałeś umowę na Neo?