"zamrazanie" komputera. Logi do sprawdzenia

Witam,

Kiedy korzystam z Internetu (co ciekawe dotyczy to chyba tylko przegladania stron www. Inne uslugi - newsgroups etc zdaja sie nie powodowac problemow) komputer co chwila sie jakby zawiesza na chwile. Nic nie mozna zrobic. Jakby totalny zwis. Po kilku/kilkunastu sekundach sie odwiesza i wszystko jest w porzadku. I pozniej znowu. Zastanawiam czy mi cos w systemie nie siedzi. Czy moglby ktos sprawdzic logi i cos zasugerowac ?

I SilentHUnter

Pozdrawiam,

gustek

jest ok. Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Czesc,

Dzieki za przegladniecie logow.

Co cieszy. Poki co jednak, jak wspomnialem, przegladanie stron www to ciagle udreka.

Sprawdzilem. Nie wykazal zadnych bledow

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Analog Devices ADM1021 (SMBus 4Ch)

Temperatury

Płyta główna 49 °C (120 °F)

Procesor 55 °C (131 °F)

FUJITSU MHT2040AT 36 °C (97 °F)

No mam troche na czerwono. Zastanawiam sie tylko co i jak wkleic ? Szczegoly kazdego “czerwonego” zdarzenia ? Mam te czerwone na zakladce “Aplikacja” - przyklad ponizej

Mam takze na zakladce System. Przyklad ponizej.

Czy w takiej postaci Ci wklejac ? Czy wszystkie czerwone zdarzenia ?

Komputer sie wciaz przywiesza przy przegladaniu stron www. Bez znaczenia jaka przegladarka.

Pozdrawiam,

Memtest najlepiej jakby chodził przez noc.

Z zakładki system/aplikacje z chwili zamrożenia (przy każdym wpisie masz podany czas) wpisy na czerwono > dwuklik na zdarzenie > i to co jest w opisie.

Możesz też włączyć menedżer zadań i w chwili zamrożenia zobaczyć który proces zżera 100% proca.

Wiatam ponownie,

Problem jest tylko taki, ze te zamrozenia nie powoduja tego typu “efektow”. W momencie zamrozenia nic nie zzera 100 % czasu pracy procesora. W kazdym razie nic co moglbym widziec w menedzerze zadan. Zuzycie procesora przez Firefoxa (lub inna przegladarke) wzrasta na chwile do ok 40-50 procent i tyle. Wzrasta tez nieco (30-40 %) uzycie procka prze proces guard.exe (powiazany z programem antyszpiegowskim) ewnetualnie przez Avp. Na pasku Firefoxa pojawia sie komunikat “program nie odpowiada” i …tyle. Na kilka sekund moge zpaomniej o wykorzystaniu komputera. Po chwili wszystko wraca do normy. W podgladzie zdarzen mam jakies czerwone zdarzenia ale wydaje sie ze nie maja one zwiazku z zawisami kompa.

Zastanawiam sie czy nie jest to moze spowodowane wadliwa praca dysku ? Moze macie jakies sugestie jakim programem dysk sobie sprawdzic i te ewentualnosc wykluczyc ? Poza tym nie mam innych pomyslow. Co i jak moge jeszcze sprawdzic aby pozbyc sie problemu ?

gustek

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 15:40

Wiatam ponownie,

Problem jest tylko taki, ze te zamrozenia nie powoduja tego typu “efektow”. W momencie zamrozenia nic nie zzera 100 % czasu pracy procesora. W kazdym razie nic co moglbym widziec w menedzerze zadan. Zuzycie procesora przez Firefoxa (lub inna przegladarke) wzrasta na chwile do ok 40-50 procent i tyle. Wzrasta tez nieco (30-40 %) uzycie procka prze proces guard.exe (powiazany z programem antyszpiegowskim) ewnetualnie przez Avp. Na pasku Firefoxa pojawia sie komunikat “program nie odpowiada” i …tyle. Na kilka sekund moge zpaomniej o wykorzystaniu komputera. Po chwili wszystko wraca do normy. W podgladzie zdarzen mam jakies czerwone zdarzenia ale wydaje sie ze nie maja one zwiazku z zawisami kompa.

Zastanawiam sie czy nie jest to moze spowodowane wadliwa praca dysku ? Moze macie jakies sugestie jakim programem dysk sobie sprawdzic i te ewentualnosc wykluczyc ? Poza tym nie mam innych pomyslow. Co i jak moge jeszcze sprawdzic aby pozbyc sie problemu ?

gustek