Zamrażanie się pulpitu w losowych momentach

Witam,

Mój problem polega na tym, że w losowych momentach czasu mój pulpit zamraża się. Co przez to rozumiem - nie mogę kliknąć na żadną ikonkę i nie pokazuje się hover. Desktop praktycznie nie odpowiada. Co ciekawe: myszka jak i menu Start, taskbar, uruchomione już programy oraz ctrl+alt+delete nadal bezproblemowo działają. Problem mija po ok. 30 sekundach, może trochę więcej. Dziwne, bo Win8 używam już ponad pół roku i nigdy nic takiego się nie przydarzało, a teraz mam tak raz na jedno uruchomienie systemu (czasem rzadziej), bardzo frustrujące. Zastosowanie Glary Utilities i Odkurzacza nie pomogło. Znam każdy proces uruchomiony w pąmieci. Bardzo możliwe, że jest to jakiś nieuleczalny błąd samego systemu… Macie jakieś pomysły?

Ja mogę potwierdzić, że taką samą sytuację mam u siebie. Wcześniej miałem windows 8.1 instalowany jako aktualizacja do 8. Później wymieniłem dysk i zainstalowałem bezpośrednio 8.1 i tuż po instalacji występuje  problem jaki ty przedstawiłeś. Z powodu braku czasu do reinstalacji podałem się (albo przyzwyczaiłem się).

Masz kartę WiFi firmy Tp-Link ??

Mam router firmy Tp-Link, idzie po kabelku… A moja karta sieciowa to Karta Intel® Ethernet Connection I217-V.

 

Nie mam nic w sieci z TP-Link.

Opcja odświeżania komputera pomaga w tej sytuacji. Miałem to samo. Ktoś tutaj na forum opisywał identyczny problem. Oczywiście opcja odświeżania komputera rozwiązała klientowi problem.

@Pawelek Myślę, że odświeżenie systemu to nie głupi pomysł tyle, że to usunie mi wszystkie zainstalowane programy…? Hmm… Lepiej zaczekam aż najpierw skończy mi się sesja, zanim zobię coś takiego. Dam wtedy znać.

Przed przystąpieniem operacji do odświeżania komputera, masz wszystko jasne i czytelnie opisane, co możesz stracić a co nie. Pomyśl nad tym.

Wygląda na to, ze po odświeżeniu systemu wszystko jest tak jak powinno, dodatkowo pozbyłem się innego błędu jakim była możliwość włączenia komputera klikając myszką lub naciskając na klawiaturę (tak jakby komputer był uśpiony).

To był dosyć drastyczny środek, część programów została odinstalowana, część przestała działać, a reszta została nienaruszona, ale ważne, że pomogło. Dzięki!