Zamrażanie systemu - niski transfer hdd

Witam,

mam następujący problem z komputerem. Komputer zaczął nagle w trakcie pracy “zamrażać się” i konieczny jest wtedy twardy reset. Przy starcie komputera dość często pojawia się komunikat “błąd dysku” lub poprostu zatrzymuje się na logu biosa. Zacząłem od wymiany taśmy danych (dysk jest SATA) - nic nie pomogło. Zdecydowałem się na zakup nowego dysku, niestety także bez efektu. Poniżej informację dotyczącę sprzętu:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Chipset:

Płyta główna, zasilacz w szczególności.

Próbowałeś zmieniać porty SATA i resetować BIOS do domyślnych ustawień?

Tak, próbowałem podpinać do innych portów SATA - nic to nie zmieniło. W biosie także załadowałem domyślne ustawienia.

 

Zasilacz sprawdzałem “miernikiem” Delock, nie wykazał jakiś odchyleń…

Gdzie SMART dysku.

cofnij system do czasu gdy wszystko było ok i wyłącz aktualizacje. czasami zmiana sterownika samego chipsetu pomaga lub sterów magistrali usb. tego bym się czepił.  czasami pracę zakłuca jakiś nowy lub błędny sterownik  do innego sprzętu.

następnie format, jak to nie pomoże to płyta uwalona, zmień na wszelki wypadek kable zasilające od zasilacza - inna linia koniecznie!

jaka karta graficzna siedzi w budzie?

http://i58.tinypic.com/2aaelir.jpg

 

SMART powyżej.

 

Jeśli chodzi o system to po zakupie nowego dysku musiałem go zainstalować… te same problemy co na starym dysku.

 

Karta graficzna GeForce 8600GT

Parametr 198 i błędy crc są ewidentnie przyczyną problemów z zamrażaniem i słabymi transferami. Jak na 5 godzin pracy jest ich bardzo dużo. Skoro dysk i kabelek Sata wymieniłeś to problem pewnie leży w kontrolerze.

Sprawdź transfery dysków też z live cd na innym komputerze. Czy Tak niskie transfery potwierdzą się.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w temacie.

 

Wygląda na to, że był uszkodzony kontroler. Po wymianie płyty głównej problem już nie występuję.

 

Temat można zamknąć.