Zamrażanie Visty 64 bit

Do swojego zestawu AMD 6000 X2, 4 GB RAM,Radeon 4850 dołożyłem drugi dysk SATA aby zainstalować na nim Vistę 64 bit. Problem jest taki że po kilku minutach od uruchomienia systemu cały komputer zamraża się. Miernik obciążenia CPU pokazuje stan bezczynnności, nie swieci kontrolka od HDD. Korzystanie z takiego systemu jest praktycznie niemożliwe, banalne otwarcie okna trwa minuty. Co jakiś czas komputer ożywa, otwierają się wszystkie kliknięte wcześniej okna. Stan taki trwa chwilkę potem następuje ponowny długi stan zamrożenia

Na tym zestawie, tyle że na innym dysku SATA bezproblemowo pracuje XP. Nie wiem czy takie zamrażanie systemu może być wynikiem jakiegoś uszkodzenia twardego dysku, kiedyś ta sama Vista bezproblemowo działała mi bezproblemowo na starszym dysku, po instalacji na nowym dysku jest tragedia

B yć może problem tkwi w sterownikach, zaistalowałem jedynie te od chipsetu, grafiki itp. Po uruchomieniu trybu awaryjnego system pracuje bezproblemowo

miałem podobnie kiedys na xp, …u mnie problem sprawiał sterownik sata…nie instaluj go…

Dziękuję. To było dokładnie to. Obecnie Vista pracuje już bezproblemowo kilka godzin.