Zamrożenie komputera podczas instalacji Windows XP

Witam,

na terminalu HP T5710 w końcu, po długich staraniach udało mi się uruchomić instalator Windowsa XP SP2. Niestety, na etapie instalacji sterowników instalator się zawiesza, klawiatura też nie działa. Od terminala mam poodpinane wszystkie zbędne elementy, zostaje tylko klawiatura USB, ethernet i monitor.

Moje pytanie brzmi: co z tym fantem można zrobić?

Z góry dzięki.

Konfiguracja: Transmeta Crusoe 800 MHz, 256 MB RAM, dysk ATA Maxtora. Teoretycznie ze sterownikami do tych podzespołów nie powinno być problemów.

W jakim stanie są wszystkie komponenty? Robiłeś testy pamięci? Testowałeś dysk?

:roll:

Z jakiego źródła instalujesz windowsa? Płyta, pendrive, hdd, sieć?

Mi udało się zainstalować wina z napędu podłączonego do portu USB, ale też kilkukrotnie instalacja stanęła na instalacji sterowników :confused: Ogólnie przy ponownej instalacji windowsa, zabawy mam na kilka godzin…

Pamięć RAM jest sprawna, dysk posiada kilka badsectorów, ale na innym pececie można na nim bezproblemowo wszystko instalować.

XP jest instalowany poprzez sieć z serwera Windows 2003, niestety pozostałe metody zawiodły.

W jaki sposób przeprowadzasz instalacje ?

Obraz przez usługę RIS/Wds ?

Jeżeli tak to czy riprep był wykonany na identycznym sprzęcie ?

Usługa RIS, riprep nie miałem okazji wykonać.

Czyli robisz z obrazu “flat” ?

Może brakuje sterowników ?

Zerknij na część Instalacje przy użyciu usługi RIS.

Czy pliki instalacyjne były w jakikolwiek sposób modyfikowane ? (np nlite)

Nie, instaluję z oryginalnej płyty XP SP2. Za pomocą kreatora RIS przerzuciłem to co trzeba do RemoteInstall, bo nie chciałem się bawić (i w sumie nie bardzo potrafię) bawić się w WDI.

A czy posiadasz może drugie stanowisko (sprzętowo identyczne) z działającym systemem i podpięte do tej samej domeny ?

Nie, mam tylko jeden terminal i tylko on jest podpięty do domeny.