Zamuła komputera

(Przemek Witowski) #1

Witam, od wczoraj na moim komputerze jest wielka zamuła czym może być to spodowane ? Może to nie jest ważne ale ostatnio zauważyłem że mój komputer pracuje tylko na 1 rdzeniu procesora więc ustawiłem żeby pracował na 2 rdzeniach w taki oto sposób:

Parametry komputera :

-Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @1.80GHz 1.79 GHz

-2 Gb ram

-System Windows 7 32-bit ( Professional )

-ATI Radeon HD 4300/4500 Series

-Dysk 230 Gb (80Gb, 40Gb , 100 Gb)

Procesor nie powinien się przegrzewać ponieważ zainstowałem w komputerze dodatkowy wiatraczek.

Co może być przyczyną ? Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam !

(adam9870) #2

Pokaż zrzut ekranu z zakładki Benchmark, Health w HDTune.

Pokaż raport z HWiNFO.

Pokaż raport z Autoruns.

(Przemek Witowski) #3

Health:

Benchmark:

Chodzi o to : ?

“HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run”    “”    “”    “”    “2015-04-22 04:13”    “”

(adam9870) #4

Jak najszybciej wykonaj kopię zapasową ważnych danych i przygotuj się na zmianę dysku twardego.

(Przemek Witowski) #5

Posiadam 3 dyski jak napisalem w parametrach (82Gb (tutaj mam Windowsa) 48 GB i 100GB)

Co jest przyczyna złego stanu dysku ?

(adam9870) #6

Chodzi o ten dysk 80 GB.

Możesz w HD Tune zmienić dysk z listy u góry i powtórzyć diagnostykę.

Przyczyna złego stanu dysku: np. wyłączanie komputera z prądu, upadek komputera (dysku).

(Przemek Witowski) #7

Komputera nie wyłączam z prądu , jednakże wczoraj komputer niechcący się przewrócił … :confused: Jeszcze ciekawi mnie jedna rzecz , jak zrobie kopie danych , i zformatuje dysk , to ten dysk dalej będzie się niszczył ?

(falcon89) #8

Starość mu doskwiera.

I tak powinieneś się cieszyć że przepracował 58566 godzin, współczesne dyski przy dziesięciokrotnie mniejszych przebiegach miewają już poważne problemy.

(adam9870) #9

Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest to, abyś wykonał kopię zapasową ważnych danych.

Chodzi o to, że “jutro” może to być już niemożliwe.

Kopię wykonaj na np. inny dysk, płyty CD/DVD, pendrive albo do chmury (np. google drive).

(Przemek Witowski) #10

jest jakaś specjalna opcja do przenoszenia z dysku na dysk ? czy poprostu zaznaczasz i wrzucasz do 2 dysku ?

(adam9870) #11

Jeśli to tylko dane to wystarczy kopiuj-wklej, albo używając Twojego ulubionego menedżera plików. :wink:

(Przemek Witowski) #12

hmm a jak wgrać windowsa (mam juz ściagniety obraz) na ten czysty dysk ? Przepraszam że się tak dopytuje ale zielony jestem w tym :confused:

(adam9870) #13

Albo skorzystaj z Paragon Backup Recovery (bezpłatny) celem zrobienia obrazu jednego dysku i wgrania na drugi dysk (czyli klon 1 dysku na 2 dysk). Albo zainstaluj system od nowa: http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows-t413612/ - jakbyś potrzebował obrazków, daj znać, poszukam w backupach, ale nie dziś. ;)\

aktualizacja:

poradnik w pdf z obrazkami: http://www.uploadable.ch/file/amczyTAwheTk/ZmianasystemupreinstalowanegonaczystyWindows.pdf

aktualizacja 2:

mój poradnik o przenoszeniu danych ale obrazków nie mam http://forum.dobreprogramy.pl/paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dysk%C3%B3w-t402264/

(Przemek Witowski) #14

Dzięki :smiley: Temat do zamknięcia !