Zamulająca nagrywarka LG

Witam,

ostatnio kupiłem w sklepie internetowym nagrywarkę LG GSA-H55L, zamontowałem, ustawiłem na SLAVE bodajże i niby git.

Muszę tutaj wspomnieć, że kupiłem ją ponieważ stara LG nie nagrywała płyt DVD, nie wiem czy zepsuta czy coś, ale nieważne.

Mam oprogramowanie Nero 7 essentials bodajże, i kiedy chcę nagrać film 700mb avi na CD-r, to trwa to ok. 18min i straaaaasznie muli, a przy DVD-r jeszcze lepiej, bo trwa to 1.5h =/

W kontrolerach mam 2 pierwsze podstawowe na UDMA 5, 3ci podstawowy i 3 pomocnicze na DMA jesli dostepne …

To jeden problem, a drugi to to że przy instalowaniu/odczycie itp. strasznie muli cały komp, nawet muzy się nie da słuchać bo tak jakby urywkami leci =/

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Info:

mobo Foxconn 945P7AD-8KS2H

nagrywara: LG GSA-H55L w wersjiOEM

Na początek w menedżerze urządzeń, w kontrolerach IDE ATA/ATAPI usuń wszystkie kanały. Zrestartuj komputer i niech system wszystko na nowo zainstaluje.

  • sprawdź tasmę łączącą płytę z napędem.

Spróbuj odłączyć obie nagrywarki i podpiąć tylko tą nową na masterze i sprawdź czy jest tak samo.

Podaj cfg kompa, a w szczególności zasilacz.

Stara jest odłączona, tylko nowa jest online.

Config kompa jest ok, o to się nie martwcie, zasilacz też wystarcza, markowy mode-com 350 *nie z wersji feel*.

Poza tym komp e2140,3gb corsair, 8600gt i mobo wyżej.

Niepokoi mnie to:

6696751.JPG

Przełączałem na DMA, restart usuwałem kanały, jakieś stery specjalnie do tej nagrywarki mam i nic :confused: dalej pio

Musisz w takim razie poszukać w Biosie albo/i wymusić tryb DMA:

http://forum.pclab.pl/t199898.html

http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry54487

Nic to nie daje, ściągnąłem nawet ‘programik’ resetdma.vbs, ale też nie pomogło =/

W BIOSIE DMA jest odblokowane, widziałem że wielu ludzi ma z tym PIO problemy, i często przez chipset VIA, wie ktoś zatem może skąd ściągnąć Via Ide Tool dla mojej mobo?

A próbowałeś odinstalować sterowniki VII, potem usunąć kanały IDE, restart, i zainstalować sterowniki od nowa?

Tylko jak odinstalować to? Gdzie szukać zainstalowanych sterów?

Z tego co pamiętam sterowniki VIA Hyperion można odinstalować przez Dodaj/usuń programy. Dodatkowo, kiedy włącza się instalkę nowych, to najpierw pojawia się opcja odinstalowania starych.

No cóż miałem z foxconna stery z ich stronki, ale już nic problem sam rozwiązałem.

3648882.JPG

Uff jak ładnie chodzi teraz :slight_smile:

Napiszę co pomogło, jakby ktoś potrzebował pomocy, otóż problem tkwił w kablu, miałem podpiętą nagrywarkę i HDD na jednej taśmie, a na mobo mam możliwość włożenia dwóch taśm ide, wiec na puscilem na jednej hdd na drugiej nagrywarke, i cacy, 2x udma 5 i 1x udma 4, dzięki za pomoc :slight_smile: