Zamulanie firefoxa

Witam, mam problem, na świeżo postawionym systemie zainstalowałem najnowszą (3.6) Mozillę Firefox pobierana ze strony Mozilli. Jednakże w trakcie działania “Użycie pamięci” ciągle rośnie, nawet gdy nic nie robię i tak nawet gdy mam tylko google otwarte, liczba ta sięga pnp. 640 500K, co bardzo “zamula” pracę z internetem i muszę wyłączyć proces i od nowa włączyć mozillę. Problem jeszcze polega na tym, że jak wyłączę całkowicie mozillę i kliknę 2x w ikonkę, pojawia się komunikat, że proces firefox.exe został już uruchomiony i że od nowa mam system włączyć lub wyłączyć ten proces ( jakoś tak) więc wyłączam za pomocą menadżera urządzeń i wtedy śmiga. Mam pytanie z czego ten problem bardzo irytujący wynika i jak go naprawić.

Makavelo , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się TYMI informacjami.

ja mam ten sam problem i nie potrafię go naprawić, dodam tylko że mój komp to Athlon X2 3800, 2gb ram i Vista Ultimate (32 bit)

http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D … a:_Firefox

http://www.eony.pl/blog/ram-w-firefoxie/

http://www.eony.pl/blog/przyspieszanie-firefoxa-ii/

***************

Masz zainstalowane jakieś rozszerzenia i jaką ich ilość. Bo być może ich zbyt duża ilość powoduję tak duże ciągłe pobieranie tak dużych ilości RAM-u

Zainstaluj sobie wtyczkę Memory fox,

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … 82b81f90a4

Wtyczka naprawdę godna polecenia,teraz FF nie zjada więcej niż 100 megsów