Zamulanie/przycinanie się systemu

(Tofifik12) #1

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z komputerem, raz działa on płynnie a raz muli się strasznie :-o Nie wiem czym to jest spowodowane... Konf komputera jest podana w podpisie, zasilacz mode com premium 350W, czy to przez zasilacz są te przycinki czy inny powód? Temperatury i napięcia: beztytuuvfy.jpg

Dodam że procek dochodzi czasami do 46-47 a dysk góra 43, dobre temp czy za duże? Proszę o pomoc i co muszę dodać jakies logi czy coś aby ktoś mi pomógł :slight_smile:

A i dodam że dysk mam na przelotce z ata-sata , może to ma coś wspólnego...

(Pablo79) #2

Temperatury są raczej w porządku. Być może do komputera dostał się jakiś wirus, przeskanuj jakimś skanerem antyvirusowym, ewentualnie daj logi

PS odnośnie zasilacza

ModeCom Premium znajduje się gdzie niegdzie na liście tzw. czarnych zasilaczy.

(Tofifik12) #3

Komputer nie przez wirusy zamula, po formacie też tak miał... Jak się okaże że to wina zasilacza trzeba będzie zmienić :slight_smile:

(Piotrkijak) #4

Zmierz woltomierzem napięcie na linii 12v, jeżeli woltomierz pokaże taki sam odczyt jak Everest, to radziłbym Ci wymienić zasilacz, bo linia 12v przekroczyła górną granicę napięcia przewidzianą w normie ATX. Dla lini 12v granica jest od 11,4 do 12,6.

(Tofifik12) #5

To dopiero we wtorek obczaję jak będę na warsztatach bo w domu nie mam takiego urządzenia... A może zacinać przez zasilacz?

Jaką temp max może osiągnąć dysk Seagate ST3320613AS 320 GB ?