Zamulony internet po kupnie routera

Witam,

Zacznę od tego ,że przed kupnem routera internet śmigał mi jak trzeba czyli strony wczytywało no i filmiki się na yt szybciej ładowały. Doszedł laptop dlatego też chciałem podzielić silę sygnału również na lapka. Kupiłem więc router TL-WR740N.

Przedstawię teraz topologie sieci

Antena -> adapter Poe -> i leciało to po kablu do jednego kompa.

teraz jest tak:

Antena -> adapter Poe -> router -> kompy (jest możliwość pozbycia się adaptera Poe aby od razu po antenie był router? są ustawienia w routerze jakieś PPoe)

Chciałem pozbyć się okablowania w domu więc postanowiłem łączyć się na lapku poprzez wifi jak i na stacjonarce.

Problem jest w tym ,że teraz mi te filmiki dłużej wczytuje najdłużej schodzi na stacjonarce(maxymalna szybkość to 36Mb/s) czy zmiana karty na jakąś szybszą zmieni coś tutaj?

Po pierwsze to podaj jaki to dostawca i jaka powinna być prędkość netu. Jakie karty posiadasz, bo tego też nie napisałeś.

Adaptera Poe raczej nie da się pominąć albo ja nie potrafię :slight_smile:

Poradziłem sobie już z tym, stacjonarkę podpiąłem kablem i szybkość wzrosła do 100 :slight_smile: karta wifi po prostu jest jakaś lipna… i nie wiem czy jakakolwiek karta sieciowa spełni to co będzie po kablu.