Zamulony komp, dyski się nie zgadzają

Cześć,

mam taki problem - parę dni tematu, nagle zaczął komp wolno chodzić - od dłuzszego czasu nie był formatowany, więc to zrobiłem. Po formacie było jeszcze gorzej… Komputer po uruchomieniu się zawieszał, zawieszał - jak już dłużej chodził to zamulony był. Nie wiem po prostu gdzie jest ta usterka, co i jak.

Mam dysk Seagate 160GB 8mb, na którym jest windows zainstalowany - dziwi mnie jednak jedno… Przy instalowaniu windowsa (szukanie partycji) instalator zawieszał się na czytaniu tego 160GB… - jeśli przeszedł to pokazywał partycji i było coś takiego:

160GB identyfikator 0 …

500gb identyfikator 0 …

raczej powinny być dwa różne identyfikatory na dwa oddzielne dyski SATA, podłączone do dwóch oddzielnych wejść na płycie głównej.

Co może być nie tak? zasilacz (nie wytrzymuje napięcia?), dysk 160gb (kupiony rok temu w maju) czy coś innego?

Podaj markę i moc zasilacza

http://www.allegro.pl/item368304415_tra … zybko.html

Tracer 4Life 400W. - wiem, że nie za bardzo jak na zasilacz.

Podam od razu konfiguracje kompa:

AMD Athlon X2 4200+

Gigabyte M55S-S3 AM2,

2GB Kingston 800MHz DUAL,

Seagate 160gb 8mb, Seagate 500gb 16mb.

A odnośnie tego:

Raczej nie dobrze jest, ale czym to spowodowane - wysiadł chip na 160?

No Tracer jest na liście złych zasilaczy, więc to może wina zasiłki…

Może? Nie uśmiecha mi sie kupować zasilacz, a po tym stwierdzić, że to jednak dysk…

Kto coś powie o tych identyfikatorach - formatujac w styczniu miałem identyfikator 0 - 160gb i identyfikator 1 - 500gb ;/

Sprawdź te dyski jakimś HD Tune i sprawdź SMART.

Może będziesz się jednak musiał uśmiechnąć do kupowania nowego zasilacza.

Jaki to dokładnie Winodws? Jak instalowałeś, to byłeś podpięty pod internet? Czy przed podłączeniem do internetu zainstalowałeś jakąś ochronę?

160GB, 500GB - Health HDTune

Windows XP mam zainstalowany na komputerze, poprzednio też był Windows XP. Jak instalowałem był ‘podpięty’, lecz nie miała karta sieciowa sterowników, więc musiałem zainstalować. Po zainstalowaniu, ściągnąłem avast! Home i cały czas jest teraz włączony i nic nie wykrył.

Zasilacz, swoją drogą, ale jakie jest ludzie wytłumaczenie odnośnie tych identyfikatorów, dać fabryczne ustawienia BIOS?

No to jeszcze możesz przeszukać dysk pod kątem bad sektorów.

Win XP z SP2? avast wszystkiego nie znajduje. :slight_smile:

Możesz zresetować BIOS, ale niewiele raczej pomoże.

A tak na przyszłość, to podczas instalacji odepnij kabel sieciowy, a po zainstalowaniu sterowników do wszystkiego zainstaluj jakieś programy zabezpieczające i dopiero wetknij kabelek.

OK przeszukam, czy dyski nie mają badsectorów.

Jednak nie wiem czy dobrze mówię, ale średnio się znam na kompach - umiem naprawić proste usterki, ale co ma zasilacz? Wiadomo, że to Tracer - musi trzymać napięcia - ale takto komputer by się cały czas wieszał. Teraz nie wiesza mi się, ale lekko zacina…

Skoki napięcia występujące w słabych zasilaczach powodują niekiedy (nie mówię że zawsze) uszkodzenie elektroniki. Tracer nie musi trzymać napięć. :slight_smile:

OK, a co powiecie o identyfikatorach, dlaczego oba mają ‘0’ pamiętam, że pare miesięcy temu było - ‘0’ i ‘1’ …

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 16:54 został dopisany post przez nfq

Cześć,

ja jeszcze się odwołam do tego tematu. Dzisiaj sobie odwiedzilem menadżer urządzeń i popatrzyłem na dyski.

ST3160815AS - lokalizacja 0

ST3500630AS - lokalizacja 0

Czy przypadkiem lokalizacja drugiego dysku nie powinna być 1?

Może ktoś to sprawdzić u siebie? posiadam dyski SATAII.