Zamulony komputer i internet


(Aniareklama) #1

Witam. Mam problem. Od jakiegoś czasu mój komputer jest bardzo powolny a internet samoczynnie się wyłącza. Myślałam że to problemy z łączem ale w tym domu z internetu korzysta jeszcze parę innych laptopów i wszystko jest dobrze. Na domiar złego jeżeli internet w końcu przestanie przerywać to i tak jest bardzo wolny a czekanie na ładowanie strony trwa 'wieki'. Pojawiają się również informacje na temat wirusów na komputerze (avast antywirus). Daje logi z combofixa i hijakthis.

Proszę o pomoc.

http://wklej.org/id/27673/

combofix log

http://wklej.org/id/27674/

hijackthis log

\I jeszcze pytanko. Używając combofixa pojawiły się poliki na dysku c. Wiem że folder 'qoob' czy coś takiego należy usunąć ale co z boot.bak i cmldr?


(huber2t) #2

W logu nic nie widzę

usuń ręcznie folder C:\Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(Aniareklama) #3

Niestety kasperskim przeskanować nie mogłam bo nie uruchamia się, a na samo załadowanie strony czekałam 'nieco' czasu. Spróbowałam tym drugim. Szybkie skanowanie nie wykryło niczego. Chciałam równiez zrobić pełne skanowanie ale niestety podczas procesu skanowania wyłączył mi się laptop i nie chciał ponownie włączyć przez jakiś czas..


(Gutek) #4

No to zrób tak:

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes' Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:


(Aniareklama) #5

Bardzo dziękuje za pomoc.

Antywirusy nie znalazły żadnego wirusa. Jest trochę lepiej, ale nadal problem istnieje. Jeżeli chodzi o internet to nadal śmiem podejrzewać że to coś z łączem bo skoro z komputerem wszystko ok to innego rozwiązania nie widzę..


(Aniareklama) #6

I pojawił się kolejny problem. Często wyświetla sie komunikat na temat explorera i wszystko się wyłącza, głównie gdy przeglądam coś na dyskach. A mozzilla zacina się i trzeba włączać ją od nowa bo nie da się nic zrobić... nie rozumiem :frowning:

Edit. Skanuje teraz po raz drugi komputer programem malwarebytes i dopiero teraz coś znajduje, jak do tej pory jeden zainfekowany.

Oto log ze skanowania: http://wklej.org/id/28052/


(Gutek) #7

Zobacz na temat - http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... topic=15.0 i daj log z Debugging Tools for Windows


(Aniareklama) #8

Nie mogę znaleźć tego folderu minidump, może tego nie mam bo mi sie żaden bluescreen nie pojawił..