Zamulony komputer

Witam,

mam pewien uciążliwy problem. Mój komputer strasznie zamula. Próbowałem już wielu sposobów, np. http://forum.dobreprogramy.pl/optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html, ale dalej nic. Na przykład włączając mój komputer muszę poczekać chwilę, aż się uruchomi. Nie wydaje mi się, abym miał wirusa, mam zainstalowanego AVG, oraz skanowałem komputer MBAM’em. Niedawno kupiłem nowy dysk 1TB firmy Western Digital i nadal mam pliki ze starego dysku, czy możliwe jest, że to przez dysk? Jeżeli mam 2 partycje po 450gb, z czego jedna jest prawie cała zajęta a druga pusta, czy to ma znaczenie dla dysku?

Niedawno miałem też problem z pamięcią, jednak po oddaniu do serwisu pracownik powiedział, że wszystko jest ok. Jednak nie jestem co do tego pewien, czy istnieje jakiś prosty problem do sprawdzenia RAM’u?

I na koniec, od pewnego czasu po włączeniu (chyba) zasilacz strasznie się tłucze, do tej pory po uderzeniu w niego uspokajał się, ale teraz gdy go chcę uspokoić :smiley: czasami pojawia się blue screen i komputer się resetuje. Czy czeka mnie zakup nowego zasilacza?

mogę liczyć na Waszą pomoc?

pozdrawiam,

pepass :slight_smile:

Witam

Napisz czy sprawdzałeś dysk przez Chkdsk.

Zrobiłem tak, Mój Komputer >> Właściwości na dysk >> Narzędzia >> Sprawdzanie błędów.

Z tym, że nie zaznaczyłem Automatycznie napraw błędy systemu plików i skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory.

Czy to ma jakieś znaczenie?

co do ramu to nic mu nie jest chyba że by dochodził do krytycznej wartości(uszkodzonego obszaru) sprawdź memtest’em(możesz dać go na pendrive tylko zrób sobie kopie danych z pendrive’a

tłuczenie po 1 nie tłucz po nim do nie daje po 2 sprawdz który wentylator się tłucze(to nie musi być od zasilacza) po 3 jak tłuczesz to mogło się coś poluzować jak walisz to przerywa i wtedy bluescreen

podczas uruchamiania systemu f8 naciskaj i wyłącz auto uruchamianie po błędzie i wtedy podaj kod bluescreena tylko nie tłucz po nim albo przeczytaj z dysku(tylko nie mogę se przypomnieć jakim programem to można zrobić)

Dodane 16.08.2011 (Wt) 20:57

mam już

http://bluescreenview.softonic.pl/

pobierz i wklej na forum

Jak będziesz walił w ten komputer, to na pewno dorobisz sobie bad sektorów.

Jeśli chodzi o dysk, to sprawdz go jakimś programem np. Ashampoo HDD control albo innym, będziesz przynajmniej

wiedział w jakiej jest formie.

Memtest’em już się zajmuje, co do ss nie wiem czy zrobiłem dobrego. Jak by co to mogę wrzucić kolejny :stuck_out_tongue:

http://imageshack.us/photo/my-images/84/bluext.png/

Mam pytanie od nośnie memtest.

Pobrałem tego przy którym jest napisane *NEW!*. Rozpakowałem i zainstalowałem na pendrive, (przy instalacji sformatowałem), teraz nie wiem co ustawić, bo w dosie mam kilka opcji do usb,

usb-zip

usb-fdd

usb-hdd

usb-cdrom

Którą opcje powinienem wybrać do bootowania? I czy ma znaczenie do którego gniazda podłącze usb?

zacznijmy od tego.

Chyba czeka Ciebie wymiana zasilacza :frowning:

Jaki masz zasilacz, płytę główną, procesor, pamięć oraz system ?

Jeżeli Windows XP to sprawdź :

  1. Start --> Panel sterowania --> System --> Przywracanie systemu --> Wyłącz Przywracanie systemu

na wszystkich dyskach - Zastosuj - OK.

Włącz przywracanie systemu w tym miejscu - Zastosuj - OK.

Utwórz tylko jeden punkt przywracania systemu.

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu -> Utwórz punkt przywracania -> Dalej - wpisujesz dowolną nazwę - Utwórz.

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Start - Panel sterowania - System - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

  1. Wykonaj gruntowny scandisk :

scandisk.png

PPM / prawym przyciskiem myszki / na dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdzanie błędów - Sprawdź

zaznacz wszystko tak jak na screenie - Rozpocznij - Tak.

Restart komputera - czekaj…

Skasuj ponownie przywracanie systemu, przeczyść komputer CCleanerem i utwórz nowy punkt przywracania systemu.

W razie dalszych problemów sprawdź p/w rady…

Zasilacz swoje przeżył, nie dziwię mu się :stuck_out_tongue:

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L

Zasilacz: Firmy nie mogę znaleźć, ale model LPK12-30 450W

Procesor: Intel Pentium Dual E2180 2GHz

Pamięć: Kingston 2x 1gb

System: Win xp professional sp3

Co do avasta, mam z nim nieciekawe wspomnienia i ogólnie mi się nie podoba, niedawno używałem Arca Vira, jednak najlepiej pracuje mi się a AVG.

Zainstalowałeś Chipset :

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … _intel.exe

oraz DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

:?:

Jeżeli tak to sprawdź to co p/w napisałem a później bierz się za resztę…

Przywracanie systemu - done

Ccleaner - done

Eusing registry cleaner - w trakcie

Scandisk - czeka

chociaż z dyskiem chyba nie ma problemu:

http://imageshack.us/photo/my-images/191/dyskp.png/

korzystając z okazji, czy mogę pousuwać starsze wersje NET. Frameworka i Visual C++? Bo chyba jest tego za dużo.

http://imageshack.us/photo/my-images/28/prgm.png/

Net. Frameworka nie usuniesz jest aplikacją systemową.

co do teho memtesta to uruchom obojętnie jakie (to chyba jest pod jakie urządzenie ma się podszyć)

najlepiej daj cdrom albo fdd

scandisk - done

memtestem zajmę się w nocy, bo wyczytałem, że trochę to może zająć i najlepiej na noc włączyć.

Czy po przetestowaniu mam zrobić jakieś zdjęcie czy to zostaje gdzieś zapisane?

zauważyłem, że nie muszę ściągać, bo mam na komputerze linux mint 9 i przy włączaniu się komputera istnieje opcja sprawdzenia memtestem :slight_smile:

co do buczenia, sprawdziłem, to na 99% zasilacz. ale po przyłożeniu palca do niego buczał znacznie ciszej :stuck_out_tongue:

najprościej będzie kupić nowy zasilacz?

jak mogę usunąć te wcześniejsze wersje NET. Frameworka?

mam nadzieje, że to ta pamięć, bo już nie mam do tego siły ;s

jeśli usuniesz te .NET Frameworka

to i tak któraś aplikacja będzie ich potrzebować więc i tak będziesz musiał zainstalować np NET. Framework 2 albo NET. Frameworka 1

u mnie memtest

2 gb testował tylko 1 h więc to nie dużo jak dla mnie

myślałem, że NET. Framework 3 wystarczy, ale jak tak to ok.

a mam zrobić zdjęcie na wypadek jakiegoś błędu czy to się gdzieś zapisze?

i czy mając 2x1gb mam jedną kość wyciągnąć czy mogą być razem?

Polecam użyć programu DiskMax

memtest nie zrobi żadnego zdjęcia ani pliku po prostu będzie ciągle testował a jak będzie 100% to on napisze że nie wykrył błędów i zacznie odnowa(ciągle z napisem że 0 błędów)

no chyba że znalazł jakieś błędy

skończyłem właśnie test pamięci. 0 błędów. ;/

w takim razie co się dzieje?!

Nie ma sensu dalej męczyć pamięci testami.

Zobacz jakie masz temperatury podzespołów - zbyt wysokie mogą powodować bluescreeny.

Zasilacz polecam przeczyścić od wewnątrz i ewentualnie nasmarować wiatrak.

Program DiskMax służy do czyszczenia dysku z niepotrzebnych plików

http://www.dobreprogramy.pl/DiskMax,Program,Windows,19455.html

Wszystcy, u których użyłem tego programu zauważyli znaczną poprawę.

Oprócz tych temperatur mam jeszcze jedno pytanie: Czy komputer przy odpalaniu zamula przed wyjściem z biosu do ładowania systemu czy sam start systemu trwa tak długo?

Nie uruchamia się normalnie, nie zamula też cały czas. Ale np. klikając na jakąś ikonę prawym przyciskiem muszę czekać 3-5 sekund zanim otworzy się menu.

Jeszcze jedno pytanie, miałem wcześniej Arca Vira, jednak chciałem go usunąć, i przy usuwaniu komputer mi się zresetował i nie został usunięty całkowicie, tzn został folder a w nim 3 pliki których usunąć nie mogę. W menu każdego pliku mam opcję skanuj za pomocą Arca Vir oraz obecnego antywirusa którym jest AVG. Jak najprościej usunąć pozostałości po Arca Virze?